Filters
Пребарување
АЛПОЈО

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата АЛПОЈО се занимава со:

Продажба на алкохолни и безалкохолни пијалаци
Производство и пакување на:
- Прашкасти и зрнести производи: какао, црвен пипер, гриз, шеќер во прав, презла, кокос, нишесте, сусам, суво грозје, чоколадни трошки, ориз, интегрален ориз, леќа, грав, пченица, печени кикиритки...
- Апетисани: лешник, фстак, бадем... 
- Зачини: мелена буковка, мајчина душица, кориандер, синап, ѓунбир, зачин за таратур, куркума, кари, нане, копар, чубрица, рузмарин, био зачин 
- Здрава храна: ерилит + стевија, ксилитол, шеќер Демерара, гоџи, бобинки, брусница, аронија, цимет, чиа семе, мак, ленено семе, сончоглед, семки од тиква
- Сушена програма: кромид, пашканат, морков, буковец, магданос, босилек, целер, ловоров лист, оригано
- Хорека: брендирање на шеќерчина за угостителски објекти, топло чоколадо 

НОВО 
За поголема хигиена и целосно уживање во Вашето омилено кафе - стапчиња за мешање во поединечно хартиено пакување

АЛПОЈО Ваш HoReCa Експерт

 

 

НОВО!!! НОВО!!! НОВО!!!

За уште поголема хигиена и потполно уживање во Вашето омилено кафе - стапчиња за мешање во поединечно хартиено пакување.
Се грижиме за малите нешта кои го сочинуваат Вашиот живот!
Ваш ALPOJO HoReCa Expert

alpojo-clubeconomy
alpojo-clubeconomy

Подетално за компанијата

АЛПОЈО

Компанијата АЛПОЈО е основан 1993 во Охрид. Фирмата е со капитал во приватна и за краток период успеа да стане успешен конкурент на пазарот. Од самиот почеток се занимава со трговија на големо со алкохолни и безалкохолни пијалаци, а од 2002 година почнавме и со производство, преработка и пакување на прашкасти и зрнасти производи.

АЛПОЈО е сместена во сопствени простории, каде се наоѓа и магацинот за продажба на алкохолни и безалкохолни пијалаци и прехранбените артикли. Фабриката за производство, преработка и пакување на прашкастите и зрнастите производи е сместена во сопствен простор од 400 м2.

Производите на АЛПОЈО во: Ramstor, Vero, Гранап, Grigos, Барди трејд, Aldis, Гиго трејд, Asstor, Anviva, Tamaro маркети, MKB Misa маркети, Семафор Топ маркети, Ardi fres Куманово и во други поголеми маркети, во продавници за здрава храна и во аптеки.

alpojo-clubeconomy

ДИСКОНТ ЗА ПИЈАЛОЦИ

Дисконтот за пијалаци на големо и мало им обезбедува на нашите клиенти најширок спектар на јаки алкохолни пијалаци, пиво, вино, енергетски и безалкохолни пијалоци и различни видови кафе. Тука сме да ви помогнеме во планирањето на вашите семејни и деловни настани. Можете да се потпрете врз нашето искуство кога планирате свадби, веселби, слави, деловни и приватни коктел забави и слично. Во дисконтот имаме широка палета на алкохолни и безалкохолни пијалаци со прифатлива цена.

alpojo-clubeconomy

ШИРОКА ПАЛЕТА НА ПРОИЗВОДИ

Постојано го прошируваме опсегот на производство, опфаќаме повеќе области од преработката на храна, следејќи ги светските трендови за производство на здрава храна.

Прашкасти и зрнести производи: какао, црвен пипер, гриз, шеќер во прав, презла, кокос, нишесте, сусам, суво грозје, чоколадни трошки, ориз, интегрален ориз, леќа, грав, пченица, печени кикиритки, печена леблебија, леблебија микс, пченка, соја, семки од тиква, сончоглед, прашак за пециво, ванилин шеќер, бибер (зрно), бибер (мелен), сода бикарбона, лимонтус, цимет, ким, желатин, лук во прав, конзерванс, винобран...

Апетисани: лешник, фстак, бадем...

Зачини: мелна буковка, мајчина душица, кориандер, синап, ѓунбир, зачин за таратур, куркума, кари, нане, копар, чубрица, рузмарин, био зачин...

Здрава храна: ерилит + стевија, ксилитол, шеќер Демерара, гоџи бобинки, брусница, аронија, цимет, чиа семе, мак, ленено семе, сончоглед, семки од тиква...

Сушена програма: кромид, пашканат, морков, буковец, магданос, босилек, целер, ловоров лист, оригано...

Хорека: брендирање на шеќерчиња за угостителство (пакуван во форма на стапче, перниче, пирамида), топло чоколадо, топло чоколадо со лешник, ксилитол (стапче), шеќер Демерара (стапче)...

alpojo-clubeconomy
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Стив Наумов бб, 6000 Охрид
Град: Охрид
Држава: Macedonia


Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа