Filters
Пребарување
БИОМЕЛАН дооел

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата БИОМЕЛАН се занимава со производство на ладно цедени природни и органски сокови од аронија

- сок од аронија
- сок од аронија и грозје
- сок од аронија и јаболко

ПРИРОДНО - БЕЗ ШЕЌЕР - БЕЗ КОНЗЕРВАНСИ

 • biomelan-clubeconomy

  СИЛЕН АНТИОКСИДАНС

  Го зајакнува имунитетот и го прави организмот отпорен на вируси и настинки. Ја заштитува кожата од сончеви зраци и помага при зараснување на рани.

 • biomelan-clubeconomy

  НАМАЛУВА РИЗИЦИ

  Важен за одржување на видот и ја подобрува состојбата на коските, кожата, косата, забите и непцата. Овој витамин е особено важен при лекување на акни и мали брчки. Помага за намалување на нивото на лошиот холестерол и го намалува ризикот од срцеви заболувања.

 • biomelan-clubeconomy

  УБЛАЖУВАЧ НА СИМПТОМИ

  Го спречува оштетувањето на крвните садови и развојот на срцевите заболувања. Корисен во борба против стресот , ги јакне ѕидовите на крвните садови и ги ублажува дегенеративните промени во мускулите и нервните клетки. Моќен сојузник во борба против стареењето, а во комбинација со други витамини помага за подобра работа на мозокот.

 • biomelan-clubeconomy

  ФАКТОР НА ДИШЕЊЕ НА КЛЕТКИТЕ

  Разградувач на мастите, протеините и јаглехидратите и поттикнувач на енергијата од храната. Го нарекуваат фактор на раст, односно фактор на дишење на клетките. Игра клучна улога за активирање на витаминот Б6 и фолната киселина. Овој витамин помага во борба против ракот.

 • biomelan-clubeconomy

  АНТИОКСИДАНС

  Силен антиоксиданс, има изразено антиалергиско и антивирусно својство, ја подобрува циркулацијата и го подобрува тонусот на крвните садови и нивната еластичност. Помага при проширени вени, крварење на непцето, хемороиди, зараснување на рани, лечење на ревматизам, чир...

Подетално за компанијата

 
природни и органски сокови од аронија

БИОМЕЛАН

 

Мотивирани од предизвиците да дадеме приоритет на човековото здравје и важноста на овошјето и зеленчукот за здравиот начин на живот, што на сите ни е се повеќе и повеќе потребно, дојдовме до идеја да ја афирмираме аронијата како вистински благодет за човековото здравје.

Проучивме многу научни истражувања и анализи и дојдовме до сознание дека има голем број задоволни конзумирачи на ова овошје, особено во северо-западна Европа, кои од генерација на генерација ги пренесуваат благодетите од аронијата. Тоа беше пресудно да одлучиме да ја донесеме аронијата поблиску до нашите потрошувачи, попристапно и поквалитетно.

За таа цел, во 2015 ја основавме нашата фамилијарна компанија БИОМЕЛАН која се занимава исклучиво со производство на природно, ладно цедени сокови од органско овошје.

Покрај производството на ладно цедени сокови, БИОМЕЛАН поседува и 8 хектари на кои се одгледува органска аронија, која се оддржува со специјализирана механизација и специјализиран берач за аронија. Во целиот процес ги запазуваме сите европски стандарди.

biomelan-clubeconomy
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Село Драслајца бр. 30, 6330 Струга
Град: Струга
Држава: Македонија


Телефони

+389 (0)78/609 766

Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа

Документи