Filters
Пребарување
ФМ ПРОТЕКТ

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата ФАНО-МАК под брендот ФМ ПРОТЕКТ се занимава со продажба на производи за заштита при работа

- Заштитни визири, заштитни очила, маски со и без филтер, скафандери, дезинфициенци...
- Заштита на тело
- Заштита на глава
- Заштита на раце
- Заштита на нозе
- Заштита од пад

Подетално за компанијата

Се што ви е потребно за заштита при работа

Компанијата ФМ ПРОТЕКТ на пазарот е присутна во сегментот безбедност при работа, нудејќи исклучиво висококвалитетни, сертифицирани производи.

Нудиме шиена програма која се произведува во Македонија исклучиво од увозни сертифицирани материјали и сме меѓу ретките кои за сите модели, даваме гаранција од 80 перења.

Располагаме со неколку специјално дизајнирани колекции, кои се развиени со нашето искуство при одговор на барањето на коминтентите. Можеме да изработиме модели и на ваше барање, односно да дефинираме модели во зависност од потребите и барањата на клиентите, во зависност од спецификите во различни работни средини.

Во интерес на целосно задоволување на потребите на клиентите работиме и со повеќе светско докажани производители на различни производи за обезбедување максимална безбедност при работа. Во овој сегмент нудиме производи за заштита на тело, за заштита на раце, заштита на нозе, заштита на глава, заштита од пад... Можеме да се пофалиме дека сме меѓу ретките компании кои имаат на располагање доволни количества разновиден асортиман на лагер, за брза услуга на клиентите.

fm-protect-clubeconomy

искуство

Иако сме млада компанија, имаме големо знаење и експертиза во областа на заштита при работа. Ние го користиме ова искуство за да им обезбедиме на компаниите и на поединците квалитетни и иновативни производи на кои навистина може да им веруваат. Постојано инвестираме во знаење и едукација со цел подобро да ги препознаеме и решиме проблемите со кои се соочуваат клиентите. Бидете сигурни дека за вас секогаш ќе го обезбедиме апсолутно најдоброто решение.

fm-protect-clubeconomy
fm-protect-clubeconomy

ЗАШТИТА НА ТЕЛО

Нудиме голем избор на модели и тоа: летни одела, зимски одела, униформи, еднократни одела, водоотпорни одела, огноотпорни одела, антистатични одела, одела за висока видливост...

s fm-protect-clubeconomy
fm-protect-clubeconomy

ЗАШТИТА НА ГЛАВА

Во оваа категорија нудиме: капи, шлемови, аспираторна заштита, заштита за очи и лице, заштита за слух...

ЗАШТИТА НА РАЦЕ

Во оваа категорија се вклучени: кожени ракавици, метални ракавици, текстилни ракавици, гумени-латекс ракавици, нитрилни ракавици, ракавици за еднократна употреба

s fm-protect-clubeconomy
fm-protect-clubeconomy

ЗАШТИТА НА НОЗЕ

Во оваа група се вклучени: високи чевли, ниски чевли, чизми и кломпи. Во зависност од нивото на заштита можеме да ги понудиме сите нивоа, од S1 до S5 и од О1 до О3.

ЗАШТИТА ОД ПАД

Понудата опфаќа разновидни појаси со повеќе точки на врзување, разни карабинери, јажиња со различни должини и слично

s fm-protect-clubeconomy
fm-protect-clubeconomy

Да бидеме заштитени

Во сегашниве услови на Корона здраствена криза ФМ ПРОТЕКТ обезбеди и спецјална програма од заштитни визири, KN95 / N95 / FFP2 заштитни маски (со и без филтер), трослојни цивилни заштитни маски, заштитни очила, скафандери, дезинфициенси... Сите производи се со СЕ сертификат на готов производ. Екстра цени. Брза испорака.

Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: ТЦ 13 Ноември , лок. 8, 1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Macedonia


Телефони

+389 (0)78/28 28 38

Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа

Документи