Filters
Пребарување
ХОТЕЛ КРИСТАЛ ПАЛАС
WWW: www.kp.mk
Е-пошта: info@kp.mk
Club economy

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

ХОТЕЛОТ КРИСТАЛ ПАЛАС се наоѓа на само 10 минути пешачење од центарот на Прилеп и две минути пешачење од автобуската и железничката станица, со најубав поглед на градот.

Хотелот располага со 42 модерно уредени комфорни соби, удобни легла, просторни бањи, брз wifi интернет, сопствен паркинг... домашен комфор, беспрекорна хигиена.

КРИСТАЛ ПАЛАС е идеално место за организирање БИЗНИС НАСТАНИ и сите видови ПРОСЛАВИ. Располагаме со два ресторана, една банкет сала и две конгресни сали.

ХОТЕЛ КРИСТАЛ ПАЛАС

Подетално за компанијата

Нов бизнис центар, наскоро!

Гордо го најавуваме нашиот прв поголем потег оваа година. Набрзо започнуваме со постапка за реконструкција која што треба да резултира со најмодерниот модуларен бизнис центар во државава.

Подетално за компанијата

 
42 модерно уредени комфорни соби

ХОТЕЛ КРИСТАЛ ПАЛАС

 

ДОМАШЕН КОМФОР - ОДЛИЧЕН ИЗБОР НА ХРАНА - ТИВКА ОКОЛИНА

ХОТЕЛОТ КРИСТАЛ ПАЛАС се наоѓа на само 10 минути пешачење од центарот на Прилеп и две минути пешачење од автобуската и железничката станица, со најубав поглед на градот. Има два ресторана, простории за конференции, брз wifi интернет, сопствен паркинг...

СЕ ШТО ВИ Е ПОТРЕБНО ЗА ДОБАР ОДМОР…

Хотелот располага со 42 модерно уредени комфорни соби (6 еднокреветни соби, 28 двокреветни, 4 трокреветни и 4 апартмани), со удобни легла, многу простор за дневен престој, пространи бањи, големи тераси, домашен комфор, беспрекорна хигиена. Уживајте во миризбата на чистата постелнина.

ПРОФЕСИОНАЛНИ ДОМАЌИНИ ЗА ВАШИТЕ БИЗНИС НАСТАНИ

КРИСТАЛ ПАЛАС е идеално место за организирање БИЗНИС НАСТАНИ. Имаме многу простор и голем број простории каде што може да го одржите Вашиот настан, што заедно со модуларниот распоред, не прави совршен избор. Хотелот располага со две конгресни сали, со капацитет до 60 и до 30 гости. Вашите учесници ќе уживаат во комфорен сетинг. Само дајте ни агенда и ние ќе го средиме другото.

ВАШИТЕ ПРОСЛАВИ ВО РАЦЕТЕ НА КОМПЕТЕНТНИ ЛУЃЕ

Имаме искуство да ги организирами сите видови ПРОСЛАВИ, одличен избор на храна и богати мениа. Најзначајните моменти доверете им ги на компетентни луѓе. Располагаме со свечено уредена банкет сала, со капацитет од 380 гости и волшебен поглед и ресторан со капацитет од 50 гости, во кој се служи појадок.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Ленинова бр. 184, 7500 Прилеп
Град: Прилеп
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа

Документи