Filters
Пребарување
СПС Инженеринг
WWW: www.sps.mk
Е-пошта: info@sps.mk
Club economy

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

SPS Engineering е компанија специјализирана во полето на обезбедување на безбедни и сигурни решенија за континуирано и непрекинато напојување со електрична енергија. Како за потребите на системи со висок приоритет и постојана потреба за стабилно напојување, така и за секојдневни апликации кај мали и големи бизниси за заштита на постојната опрема, SPS Engineering е во можност да обезбеди комплетни и сигурни решенија за резервни и непрекинати напојувања

Подетално за компанијата

SPS Engineering

SPS Engineering е компанија специјализирана во полето на обезбедување на безбедни и сигурни решенија за континуирано и непрекинато напојување со електрична енергија. Како за потребите на системи со висок приоритет и постојана потреба за стабилно напојување, така и за секојдневни апликации кај мали и големи бизниси за заштита на постојната опрема, SPS Engineering е во можност да обезбеди комплетни и сигурни решенија за резервни и непрекинати напојувања.

sps-inzenering-clubeconomy
sps-inzenering-clubeconomy

обезбедување безбедна и сигурна енергија

SPS Engineering е специјализирана компанија во областа на обезбедување безбедна и сигурна енергија. Без разлика дали станува збор за високо критични апликации за напојување или за секојдневни потреби за стабилно и континуирано снабдување со електрична енергија, SPS Engineering обезбедува целосни и сигурни решенија за непрекинато и резервно напојување. Поттикнат од овие барања на пазарот SPS Engineering нуди енергетски системи кои имаат исклучителна сигурност во работењето, врвна технологија и докажани перформанси.

Giasco Safety Shoes

Од неодамна SPS Engineering стана увозник и дистрибутер на италијанскиот бренд на нови заштитни чевли Giasco Safety Shoes. Преку директна соработка, SPS Еngineering ја зголеми својата палета на услуги, понуди најголем избор на заштитни чевли за секој сектор, со достапност на залихи во својот магацин. Со оваа инвестиција во Македонија, Giasco Safety Shoes сега се достапни за сите. Giasco Safety Shoes обувки со иновативна технологија и дизајн, нудат удобност и заштита на стапалото на работниците од сите опасности присутни во различните секојдневни работни ситуации.

sps-inzenering-clubeconomy
sps-inzenering-clubeconomy

револуционерна технологија

Giasco Safety Shoes имаат 3D патентирана револуционерна технологија која ни овозможува да понудиме уникатни заштитни чевли за целосна безбедност со 3 различни заштитни слоеви полиуретан инјектиран на горниот дел на обувката и на ѓонот. Giasco safety shoes се обувки дизајнирани за повеќе сектори и тоа за во угостителството, индустријата, прехранбенбената индустрија, градежништвото, бензински пумпи, рафинерии, земјоделската индустрија, автомобилската индустрија, медицината...

Зошто Giasco Safety Shoes

• Направени се од материјали високо заштитени од потење и абење.

• Влошките се изработени од удобен и лесен материјал.

• Имаат мек, полнет и обложен јазик.

• Нудат безбедност, максимален комфор и стабилност на ногата.

• Револуционерни во технологијаta и удобност, придобивки како антистатика, против лизгање, отпорност на електрични удари...

• Имаат антибактериски траен третман (антимикробна бариера) кој штити од непријатни мириси, бактерии, габи и други микроорганизми.

• Ткаенината, со својата основа од микрофибер, не содржи хром.

Високо квалитетни дизајнирани безбедни чевли за загарантиран максимален комфор на вашето стапало додека сте на работа.

Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Анкарска бр. 33, 1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Македонија


Телефони

+389 (0)2/2520 415

Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа

Документи