Filters
Пребарување
ТЕРМО СНЕЈКС
Е-пошта: info@terra.mk
Club economy

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата ТЕРМО СНЕЈКС е ексклузивен застапник за брендот за греење и ладење TERRA:

- Изведба на системи за греење и ладење
- Топлински пумпи TERRA, сплит и моноблок и топлински пумпи за базени

- Фенкоилери за објекти за домување
- Фенкоилери за комерцијални објекти
- Дизајнерски фенкоилери 
- Боилери TERRA и бојлер + бафер TERRA за санитарна топла вода и за централно греење
- Радијатори
- Цевки со полиуретанска изолација и фитинг за нив

За целата програма на брендот TERRA обезбедуваме монтажа, сервис и резервни делови.

Аплицирајте за Кредит и Гранд!

Дали сакате да го подобрите вашиот дом или бизнис со најновите енергетски ефикасни решенија? Обезбедете енергетски ефикасен дом со програмата GEFF на ЕБРД.

Дознај Повеќе
termo-snejks-clubeconomy

Подетално за компанијата

Компанијата ТЕРМО СНЕЈКС од Скопје е ексклузивен застапник за брендот за греење и ладење TERRA. Тимот на ТЕРМО СНЕЈКС ви стои на располагање за проектирање, изведба и идејни решенија за греење и ладење во вашиот дом. Ние ќе ви овозможиме топол дом во зимскиот период и ладење во летниот период, а во комерцијалните објекти пријатна температура во работните простории. Со топлинските пумпи TERRA до совршена температура во секој период од годината.

Производите со знакот TERRA имаат поефикасни решенија и подобри технолошки функции кои ја намалуваат потрошувачката на електрична енергија, а ја зголемуваат енергетската ефикасност, обезбедувајќи соодветни температурни услови на корисниците и заштита на животната средина.

Современата технологија на TERRA производите овозможува лесна инсталација, високо ефикасни перформанси, заштеда на енергија и едноставно одржување на системот. Благодарение на нашето големо искуство можеме да ви понудиме економични, прифатливи, сигурни и иновативни решенија за греење и ладење кои ги нудат производите од брендот TERRA.

terra-clubeconomy
terra-clubeconomy

Изведба на подно греење

МОНОБЛОК, СПЛИТ И БАЗЕНСКИ ТОПЛИНСКИ ПУМПИ

Топлинските пумпи на TERRA даваат приоритет на енергетската ефикасност и одржливост, придржувајќи се до строгите европски стандарди за контрола на квалитетот. Она што ги прави исклучителни е фактот што се произведени од компоненти со врвен квалитет од водечки светски брендови, како: компресор Panasonic, изменувач Alfa Laval, пумпа Vilo, што гарантира сигурни и ефикасни перформанси за сите ваши потреби при контрола на климата. Имаат COP 4,4 - 4,6 и SCOP 4,6.

terra-clubeconomy
terra-clubeconomy

ФЕНКОЈЛЕРИ

Понудата на TERRA ја сочинуваат и фенкоилери за комерцијални и станбени системи. Посебно сме горди на стилските и елегантни фенкојлери, кои не само што го надополнуваат вашиот простор, туку и работат во тишина. Нашите модели се опремени со Wi-Fi контролери за практично управување со моторот на вентилаторот, што овозможува без напор да ја приспособите вашата удобност. Уживајте во совршениот спој на естетиката, ефикасните перформанси и безшумноста со фенкојлерите од TERRA.

БОЈЛЕР И БОЈЛЕР + БАФЕР

Бојлерите TERRA и бојлер + бафер TERRA се јавуваат на пазарот како револуционерна иновација поради нивното рационално искористување на водата. Овој производ беспрекорно ги интегрира двете функции во единствен радионален апарат, загревање на санитарна топла вода и загревање на вода во централниот систем за греење, нудејќи придобивки во заштеда на простор и зголемена енергетска ефикасност.

terra-clubeconomy
terra-clubeconomy

РАДИАТОРИ

ИЗОЛИРАНИ ППР ЦЕВКИ

Најново на пазарот ППР преизолирани цевки со обвивка која е отпорна на УВ зраци и на минусни температури, погодни за поврзување на водовод и термотехнички инсталации.

Овие цевки се дизајнирани да бидат исклучително крути, што ги прави идеално решение за намалување на трошоците за инсталација до 50 %, во споредба со традиционалните цевки кои се изолираат по инсталацијата. Со претходно инсталирана полиуретанска изолација, овие цевки обезбедуваат извонредна топлинска ефикасност, заштедувајќи време и пари и обезбедувајќи беспрекорно решение за изведување на мрежата за централно греење. Поради полиуретанската обвивка која ја имаат овие цевки, тие имаат одлична изолација, што значи дека може да бидат изложени на минусни температури, а водата во нив да не замрзне. Исто така, можат да бидат изложени на високи температури без да ја променат нивната форма и својства.

terra-clubeconomy
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Багдадска бр. 17, 1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт
Документи