Filters
Пребарување
ТРАНЗИТ дооел

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата ТРАНЗИТ се занимава со:

- Увоз, продажба на големо и достава на сите видови гуми
- Нашиот продажен асортиман опфаќа гуми за патнички, полутоварни и товарни возила, како и дамперски гуми од брендовите на групацијата Goodyear: Sava, Fulda, Debica, Dunlop, Goodyear

Во состав на магацинот во Скопје функционира и вулканизерски сервис VULCO каде што вршиме професионална монтажа на Вашите нови пневматици. Услуга на чување на летни/зимни гуми во текот на зимската/летната сезона

Повеќе од 27 години искуство и грижа за Вашите потреби!

Подетално за компанијата

Лидер на македонскиот пазар

ТРАНЗИТ дооел е формиранa во 1993 година. Дваесет и седум годишното искуство, целосниот фокус и посветеност на продажбата на гуми, ја вбројуваат ТРАНЗИТ меѓу лидерите на македонскиот пазар за продажба на гуми. Нашиот старт е поврзан со словенечката фабрика SAVA од Крањ, која од 1998-та стана дел од концернот GOODYEAR, со што и ТРАНЗИТ од увозник на гумите SAVA, постепено се трансформираше во официјален увозник на сите стоковни марки на GOODYEAR.

Види повеќе
400x270

Брендови

Традиционално стандардниот и добар квалитет на SAVA, заедно со највисоката технологија во гумарството со која несомнено располага GOODYEAR кој е меѓу водечките во светот, му помогна на ТРАНЗИТ да ја зголеми понудата на автомобилски и на гумите за сите видови моторни возила на македонскиот пазар. Нашиот продажен асортиман опфаќа патнички, полутеретни, теретни и дамперски гуми од следните брендови на групацијата Goodyear: Sava, Fulda, Debica, Dunlop, Goodyear.

Види повеќе
400x270

За сите Ваши потреби за гуми, прашања или консултации – го очекуваме Вашиот повик!

tranzit-clubeconomy
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Перо Наков бр.1, (сервис VULCO), 1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Македонија


Телефони

+389 (0)2/3117 010

+389 (0)2/3171 507 – Сервис / Магацин

+389 (0)34/221 565

+389 (0)70/305 787

+389 (0)75/284 607

+389 (0)71/392 550

+389 (0)71/222 221 - Сервис / Магацин 

Социјални медиуми

Лице за контакт

Горан Тасевски


Мапа