Filters
Пребарување
ВЕДИНГ ХАУС

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

WEDDING HOUSE е единствен повеќенаменски комплекс за славење на животот, изграден според највисоките светски стандарди во индустриски стил. Уникатно, елегантно, романтично место, во согласност со природата.

WEDDING HOUSE e создаден зa да ја испишете најубавата страница на сеќавањата. Почуствувајте го луксузот на едноставноста, убавото на уникатноста, во секој квадратен метар, почувствувајте ја љубовта.

Подетално за компанијата

WEDDING HOUSE

WEDDING HOUSE е единствен повеќенаменски комплекс за славење на животот, изграден според највисоките светски стандарди во индустриски стил. Уникатно, елегантно, романтично место, во согласност со природата. WEDDING HOUSE e создаден зa да ја испишете најубавата страница на сеќавањата. Почувствувајте го луксузот на едноставноста, убавото на уникатноста, во секој квадратен метар, почувствувајте ја љубовта. Иако името на комплексот симболично е поврзано со венчавки, ние ви стоиме на располагање за сите убавини кои сакате да ги споделите со вашите мили луѓе.

wedding-house-clubeconomy
wedding-house-clubeconomy

КАПАЦИТЕТ

Ви нудиме внатрешен и надворешен простор, со вкупен капацитет за 900 гости, Од кои, 400 места во внатрешниот дел, екстериерниот простор овозможува прием на 500 гости. Сопствен обезбеден паркинг, базен и специјално уреден дел за склучување граѓански бракови. Интересно хортикултурно опкружување. WEDDING HOUSE е лоциран на Марков Рид, под падините на планината Китка, со прекрасен поглед кон Скопје.

Понуда во комлекот WEDDING HOUSE:

 • • Климатизиран со најсовремена технологија

 • • Исклучително акустична сала со релаксирачки бои и тонови

 • • Амбиентално осветлување приспособено на потребите на гостите и настанот

 • • Можност за користење на ВИП базен

 • • Место за децата, со опрема што ќе го зардж нивното внимание и ќе им ја разбудат креативноста

 • • Сопствен обезбеден паркинг

 • • Врвни експерти за храна, повеќе менија со разновиден избор на предјадења, салати, главни јадења и десерти.

wedding-house-clubeconomy
wedding-house-clubeconomy

гратис услуги

Со секое одбрано мени добивате многу гратис услуги:

 • • Фотографирање и снимање на свадбената веселба

 • • Декорирање на салата

 • • Амбиентално осветлување

 • • Невестинска торта

 • • 24 часовно користење на апартман за младите.

Ве очекуваме заедно да раскажуваме!
Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Пат за Китка, бр. 42, 1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Macedonia


Социјални медиуми

Лице за контакт

Билјана, Никола


Мапа