Filters
Пребарување
АЛМЕРО
Тел: +389 (0)42/221 640 - Фабрика
Е-пошта: info@almero.com.mk
Club economy

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата АЛМЕРО е првата и единствена фабрика во Македонија специјализирана за производство само на душеци.
Нудиме богата палета, од душеци со жичено јадро со различни карактеристики, до душеци изработени од природни материјали без пружини, како и душеци со латекс, кокосови влакна и влакна од камила...

Душеци
Бебешки душеци
Наддушеци
Перници
V-Guard
Кревети

Нова вредност за врвен квалитет и ЗДРАВ СОН

СЕРТИФИКАТИ

ISO 9001:2008

Online Продавница

Најпопуларни Душеци

Подетално за компанијата

Дизајнирани и измислени во Америка, комплексните системи за спиење на ALMERO се конкурентни на кој било светски пазар, било по квалитет и удобност или по издржливост. Сите модели се внимателно создадени и повеќекратно тестирани, така што можеме да гарантираме здрав сон на долг временски период. Она што го издвојува ALMERO од конкуренцијата е квалитетот и карактеристиките на ткаенините што се користат за правење душеци, кревети, наддушеци и перници.

almero-clubeconomy

ViscoLine - Мирен сон за енергичен ден и здрав живот

Комбинација на професионална елеганција и класичен луксуз. ViscoLine - Паметни (smart) душеци изработени од HR мемориска пена и материјал од вискоза обезбедуваат поддршка на секој дел од вашето тело и создаваат идеални услови за квалитетен сон.

almero-clubeconomy
almero-clubeconomy

Exclusive - Дизајниран за сите кои имаат болки во грбот

Со својата структура од седум различни анатомски зони, ја обезбедува најдобрата можна поддршка на телото. Материјалот од кој е направена HR мемориската пена, кој се користи во душекот Exclusive, обезбедува идеални услови за спиење, бидејќи овозможува циркулација на воздухот во 7 зони и со тоа спречува појава на влага и прекумерна топлина.

GoldenEye - Здрава ортопедска поддршка за вашиот рбет

GoldenEye ја следи анатомската структура на телото и не врши притисок врз критичните точки каде што најчесто се создаваат деформитети, туку притисокот е правилно распореден по целата должина на телото. Нашата уникатна пена од латекс е хипоалергена е отпорна на разни микроорганизми и овозможува проток на воздух. Оваа пена ја чувствува тежината на вашето тело, приспособувајќи се на вашите контури, не создавајќи компресија.

almero-clubeconomy

Природни материјали и најнови технологии

За моделите на ALMERO специјално се изработени три вида ткаенини со уникатни карактеристики, кои покрај терморегулациониот ефект нудат и здравствени придобивки.

Револуционерната технологија COOLER е создадена со цел да ве разлади дури и во најжешките ноќи. Уникатната MAGNAREST ткаенина специјално изработена за душеците ALMERO ви нуди магнетна терапија додека спиете, со одржување на позитивно магнетно поле на вашето тело. Во време кога аерозагадувањето драстично го намалува квалитетот на животот, ткаенината TRIPLE FRESH обезбедува чист и свеж воздух во спалната соба, додека вие спиете мирно.

almero-clubeconomy
almero-clubeconomy

30 годишна традиција

Брендот ALMERO веќе 30 години го одржува препознатливиот дизајн и гарантиран квалитет за долготраен и удобен душек на кој ќе можете да имате мирен и здрав сон. Almero Mattress е прв и единствен производствен погон во Република Северна Македонија, кој е специјализиран само за производство на душеци, кревети, наддушеци и перници.

Широк асортиман

Нудиме комплетен асортиман на производи за спиење, од душеци со различни карактеристики со или без пружини, душеци од латекс, од природни материјали со кокосови и камилски влакна, до наддушеци и перници. За идеално комплетирање, нудиме и широка палета на модели на кревети, кои покрај модерниот изглед, обезбедуваат и солидна и безбедна поддршка на вашиот душек.

almero-clubeconomy
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Илинденска 99, 1230 Гостивар
Град: Гостивар
Држава: Македонија


Телефони

+389 (0)42/221 640 - Фабрика

+389 (0)42/221 641 - Фабрика

+389 (0)42/215 132

+389 (0)75/484 547

Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа

Документи