Filters
Пребарување
ФРОТИРКА КОМПАНИ ад

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

ФРОТИРКА КОМПАНИ - Најуспешна македонска приказна за производство на премиум фротир.

Од предиво до готов производ. Подготовка на предиво, бојадисување на предивото, ткаење, бојадисување, доработка на фротир ткаенините и конфекционирање на сите видови фротир производи.

Безвременски квалитет достапен низ цел свет.

ФРОТИРКА КОМПАНИ ад

Подетално за компанијата

Подетално за компанијата

ФРОТИРКА КОМПАНИ

ФРОТИРКА КОМПАНИ е најуспешната македонска приказна за производство на премиум фротир. Нашата производна програм е конципирана од предено до готов производ, што ни дава можност да го контролираме целиот процес во производството на готови фротирски производи. Почнуваме со подготовка на преденото, бојадисување на преденото, ткаење, потоа повторно бојадисување и доработка на фротир ткаенините и на крај конфекционирање на сите видови фротир производи.

frotirka-clubeconomy
frotirka-clubeconomy

квалитет

Производите на ФРОТИРКА КОМПАНИ се познати по високиот квалитет, кој е главната наша влезница за европскиот пазар, на кој сме присутни во: Германија, Австрија, Унгарија, Грција, Швајцарија, Хрватска, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Украина... Годишниот капацитет на фабриката е преработка на 1.000 тони памучно предено во ткаени и плетени фротир производи.

Асортиман на производи

  • • Фротир крпи за домаќинство

  • • Фротир крпи, детска програма

  • • Фротир бањарки: женски, машки и детски

  • • Фротир крпи, хотелска програма

  • • Фротир ктпи, сауна програма

  • • Рекламни фротир крпи

  • • Фротир прекривки

  • • Фротир постелнина

  • • Кујнски крпи во платно, креп и вафел

frotirka-clubeconomy
ФРОТИРКА Делчево почна со редовно производство во далечната 1966 година, а целосно е приватизирана во декември 2000 година. Денес спаѓа во рангот средни претпријатија, со 400 вработени.
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Индустриска зона бб, 2320 Делчево
Град: Делчево
Држава: Macedonia


Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа