Filters
Пребарување
МЕБЛИНГ дооел

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата МЕБЛИНГ се занимава со продажба на машини за дрвната индустрија, со сопствена монтажа и сервис

Застапници на реномираните компании за производство на машини за дрвната индустрија FELDER GROUP од Австрија и NIMAC GROUP од Грција.

По принципот „се на едно место“ Ви нудиме голем број на машини, од најмали професионални до високо индустријализирани CNC машини

Нов изложбено-продажен салон во Скопје, во населбата Бутел, до ресторанот АБЦ, во близина на Солопром. Пред да не посетите во салонот во Скопје контактирајте не на +389 (0)78/390 539, за да ја закажеме средбата.

Подетално за компанијата

МЕБЛИНГ

Компанијата МЕБЛИНГ дооел од Радовиш во годината кога прославува десет години од своето постоење на македонскиот пазар го донесе познатиот бренд на машини за дрвната индустрија FELDER GROUP од Австрија. Нашето големо искуство во производството на мебел го искористивме да им помогнеме на другите производители на мебел во изборот на машини за работа.

Денес, со гордост, можеме да кажеме дека сме застапници на реномираните компании за производство на машини за дрвната индустрија FELDER GROUP од Австрија и NIMAC GROUP од Грција.

Види повеќе
mebling-clubeconomy

FELDER GROUP

Од асортиманот на FELDER GROUP нудиме голем број машини по принципот „се на едно место“, односно од најмали професионални, до високо индустријализирани CNC машини, поделени во три линии FELDER, FORMAT 4 и HAMER. Компанијата FELDER GROUP е 60 години присутна на европскиот и светскиот пазар, што заедно со продолжената гарнција и беспрекорниот сервис, се најдобра гаранција за високиот квалитет на машините, етаблирани како бренд број 1 во Европа и во светот.

Види повеќе
Image Description
Image Description

NIMAC GROUP

NIMAC GROUP се докажани долгогодишни партнери во дрвната индустрија на македонскиот пазар. Со посебен акцент на CNC кројачи, нудиме широк асортиман на машини за дрвна индустрија, со сопствена монтажа и сервис.

Види повеќе

УПОТРЕБУВАНИ МАШИНИ

Во нашата понуда имаме и употребувани машини за кроење, кантирање, бушење, брусење..., кои се целосно обновени за беспрекорна работа. Дел од нив ги имамае на залиха, а за останатите вршиме увоз од Грција и Германија.

Компанијата МЕБЛИНГ дооел од неодамна отвори нов изложбено-продажен салон во Скопје, во населбата Бутел, до ресторанот АБЦ, во близина на Солопром. Пред да не посетите во салонот во Скопје контактирајте не на +389 (0)78/390 539, за да ја закажеме средбата.

mebling-clubeconomy
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Плачковица бр. 223, 2420 Радовиш
Ул. 2 бр. 35, село Мирковци, 1011 Скопје -
Изложбен салон во Скопје
Град: Радовиш
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа