Filters
Пребарување
МИЛЕВ ВИНАРИЈА
Тел: +389 (0)43/415 916 централа
Е-пошта: vvm_gdtikves@yahoo.com
Club economy

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Винарска визба МИЛЕВ  - Традиција на одгледување винова лоза пренесувана со генерации

Нашите вина се вкусни и совршени партнери за храна, или специјални пригоди.

Вина со текстура, комплексност и специфична уникатност, кои со секоја испиена чаша ве заведуваат кон нови уживања.

  Ексклузивни Вина

vvm-gd-tikves-clubeconomy

Мускат Розе

2021 година

Вирго Мускат Хамбург Розе

2021 година

Игриво вино со прекрасни вкусови на агруми и мед, изразена арома на мускат измешана со малина и пролетни цвеќиња.

Купи сега

vvm-gd-tikves-clubeconomy

Каберне Франк

2018 година

Вирго Каберне Франк

2018 година

Ова вино е сакано поради неговите солени, вкусови налик на бугарска пиперка и вкус на наводнување. Тоа е идеално вино за спарување на храна, направено од избрано грозје од доцна берба од единечно потекло.

Купи сега

vvm-gd-tikves-clubeconomy

Темјаника

2021 година

Вирго Темјаника

2021 година

Прекрасен пример на свежо, остро и овошно полусуво бело вино кое е верно на своето потекло. Експлодира со вкусови на свежо исечена трева, суви цвеќиња од босилек, бозел и камен овошје

Купи сега

Винската листа на ВВ МИЛЕВ го опфаќа целиот спектар на цени, стилови и региони од Македонија со фокус на квалитет.

Подетално за компанијата

Добрите вина се прават на лозовите насади

Квалитетното грозје прави извонредно квалитетно вино.
Растено во уникатните почви на регионот  Тиквеш , нашето вино потекнува повеќе одсрцето на земјата отколку од вештината на енологот.

Концептот за производство на високо квалитетно грозје во голем дел зависи од нашето разбирање на лозата и долгата историја на одгледување овошје во тиквешкиот регион. Истовремено нашите одржливи природни практики и современиот метод на одгледување придонесуваат дополнително за производство на грозје кое што интензивно зборува за тероарот...

Во винаријата управуваме со внимателна рамнотежа од традиција и иновација, користиме традиционални техники поддржани со современа технологија.

vvm-gd-tikves-clubeconomy
vvm-gd-tikves-clubeconomy

НАШАТА ПРИКАЗНА

Симбол за квалитет на Балканот со децении.

Повеќе од 60 години ВВ МИЛЕВ ужива репутација како една од најзначајните компании за модерно лозарство во Македонија.
Денес, компанијата е предводена од следната генерација со јасна и прогресивна визија за успех.

ВВ МИЛЕВ е гордото минато и возбудливата иднина на македонското вино. Заедно со нашата следна генерација, ја продолжуваме традицијата и создаваме нови вински приказни.

Нашите лозови насади

Повеќе од 850 ха сопствени лозови насади стратегиски распространети на четири под-региони низ исконскиот Тиквешки регион.
Изложен на Медитеранска клима од југ и континентална од север Тиквешкиот регион претставува динамично поле за работа и производство на вина од различен карактер.

УСЛУГИ

Со нашата долга историја во винската индустрија, нашето знаење е обемно. Како производители на грозје и вино, нашата листа на услуги заокружува голем дел од винската индустрија од продажба на грозје до продажба на вино, вклучувајќи и консултантски услуги за бизниси кои се во винската индустрија.

ОРГАНИЗИРАЊЕ НА ПРИВАТНИ ДЕГУСТАЦИИ

Без разлика дали организирате забава за клиенти, роденденска забава, team builidng или кој било друг настан, ние можеме да организираме дегустација што одговара на вашите барања и да оставиме траен впечаток врз вашите гости.

vvm-gd-tikves-clubeconomy
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: ВИНАРИЈА адреса
Село Трстеник, 1422 Росоман
КАНЦЕЛАРИИ адреса
Ул. Шишка бр. 2, 1430 Кавадарци
Град: Скопје
Држава: Македонија


Телефони

+389 (0)43/415 916 централа

+389 (0)43/412 852

Социјални медиуми

Лице за контакт