Filters
Пребарување
ТИАМО Месна индустрија

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Месната индустрија ТИАМО - Традиција на Вашата трпеза

Трајни и полутрајни сувомесни производи подготвени според проверени рецепти од најквалитетно пилешко и говедско месо, со традиционален и препознатлив вкус

СЕРТИФИКАТИ

HACCP
HALAL

ТИАМО Месна индустрија

Подетално за компанијата

Подетално за компанијата

ТИАМО

Месната индустрија ТИАМО нуди богат избор на трајни и полутрајни сувомесни производи и други производи од месо со супериорен квалитет. Во производството го користиме најквалитетното пилешко и говедско месо, кое заедно со другите состојки континуирано се анализира. Тоа заедно со проверените и избалансирани рецепти ни овозможува на пазарот да понудиме квалитетни производи со традиционален и препознатлив вкус.

tiamo-clubeconomy

Вашите омилени ТИАМО производи подготвени од најквалитетно месо

Чаден пилешки копан со одличен вкус и арома.

Пилешка шунка - Започнете го денот со неодолив вкус.

Чадено пилешко филе - Одличен избор за вкусна закуска.

Пилешка виршла - Лесна и вкусна закуска за секое време.

Пилешки гради – Згответе ги вашите омилени јадења.

Донер шунка - Неодолива арома и вкус на донер.

Пилешка посебна - Сендвич со пилешка салама и зеленчук е секогаш добра идеја.

Мариниран пилешки стек - за хранлив и вкусен ручек.

Говедска виршла - За подготовка на највкусните сендвичи.

Ловечки колбас - За сите љубители на пикантниот вкус.

Суџук класик - Традиционален и препознатлив вкус.

Босански суџук - Вашиот омилен вкус, подготвен според долгогодишна традиција.

Суџук премиум - Квалитетен производ со одличен вкус.

Говедски кулен - За вистински гурмани.

Говедска печеница - Омилени вкус на целото семејство.

Димено говедско месо - Вистински специјалитет од одбрано говедско месо.

Босански пршут - Ви ја нудиме најквалитетната пршута на пазарот.

Уживајте.

tiamo-clubeconomy
tiamo-clubeconomy
tiamo-clubeconomy

најсовремени стандарди

Компанијата ТИАМО е горда на своите производи. ТИАМО претставува повеќе од бренд, гарантираме за квалитетот на производите од моментот на производство, до моментот на доставувањето до потрошувачите. Располагаме со современа фабриката, со површина од 3.000 м², опремен со најнапредна технологија која се употребува во секторот за преработка на месо. Нашата технологија го забрзува и олеснува процесот на работа, со зголемување на квалитетот на производсите. Работиме според најсовремените стандарди за гарантиран квалитет и ги исполнуваме законските барања и националните стандарди со кои се гарантира континуиран квалитет на секоја производна линија. Компанијата и сите производни оддели се лиценцирани и ги задоволуваат HACCP и HALAL стандардите.

КВАЛИТЕТНИ ПРОИЗВОДИ

Почетоците на ТИАМО датираат од 1997 година. ТИАМО континуирано спроведува значајни инвестиции во индустријата за преработка на месо, обезбедувајќи редовно снабдување на пазарот со најквалитетни производи. Компанијата денес има капацитет од 20 тони производи дневно, постојано инвестира во човечкиот капитал, што и помогна да израсне во синоним на долгорочен квалитет и традиција и во еден од најпознатите македонски брендови во оваа индустрија.

tiamo-clubeconomy
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. 1722 бр. 106, село Глумово, 1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа

Документи