Filters
Пребарување
ВИНЕРБЕРГЕР дооел

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Wienerberger е најголемиот светски производител на тули и фасадни тули, лидер на пазарот за покривна глинена ќерамида во Европа, како и за бетонски плочи и плочки во Средна и во Источна Европа

ВИНЕРБЕРГЕР дооел

Подетално за компанијата

Подетално за компанијата

200 ГОДИНИ ИНОВАЦИИ

„Винербергер“ е најголемиот производител на тули и фасадни тули во светот и со своите речиси 200 производствени погони во 30 земји, ги држи водечките позиции на пазарите на ќерамиди во Европа. Дејноста на „Винербергер“ ги покрива сите процеси, од екстракција на глина, производство, сертификација на производи, до трговско и техничко советување. Преку висококвалитетните керамички ѕидови Porotherm и покривните системи Tondach, ние ги носиме нашите решенија насочени кон иднината во форма на градежни материјали со убедлив квалитет.

wienerberger-clubeconomy

Ѕид Porotherm

Керамичките блокови Porotherm се решенија кои се енергетски ефикасни, модерни и пријателски настроени кон околината. Ѕидовите изградени со нив гарантираат трајна и здрава микроклима и безбеден дом и за идните генерации.
 

СИСТЕМСКИ РЕШЕНИЈА POROTHERM

ДОДАТОЦИ POROTHERM

wienerberger-clubeconomy
wienerberger-clubeconomy

Покрив Tondach

Ќерамидите Tondach се природен производ без хемиски адитиви, достапни во повеќе дизајни и бои. Погодни се за сите видови покриви и секоја плочка има соодветни додатоци, кои го прават покривот комплетен.
 

СИСТЕМСКИ РЕШЕНИЈА TONDACH

ДОДАТОЦИ TONDACH

Фасада Terca

Фасадната тула Terca прави дополнителен слој на ѕидот, кој го штити од атмосферските влијанија, а во исто време решенијата за фасадните тули овозможуваат исклучителна креативна слобода при дизајнирањето. Градбите од тули имаат вечна убавина, неповторлив карактер и шарм.

 

ФАСАДА TERCA

wienerberger-clubeconomy
wienerberger-clubeconomy

Покривни прозорци Tondach

Нека светлината влезе во вашиот дом!

• Одлична звучна и топлинска изолација

• Непропустливост и долг животен век

• Температурна постојаност во просториите

ПРЕВЗЕМИ КАТАЛОГ

Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. ИГМ Пролетер бр.1, 2310 Виница
Град: Виница
Држава: Македонија


Телефони

+389 (0)33/361 332

Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа

Документи