ПРЕБАРАЈ ФИРМА
Filters
Пребарување
 
15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани

15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани

Кој Ви е главниот мотив во менаџерската професија?

Да се носи одговорноста за една компанија е задоволство и предизвик во исто време. Да остане нешто позади тебе, како што велат, е движечка сила на секојдневните одлуки кои не ретко се тешки. А за да оставиш нешто позади себе треба да можеш да ги предвидиш однапред ризиците и секогаш да имаш „план за акција“.

На работа сте осамен волк или капитен на тимот?

Капитенот е тој што го избира тимот, а потоа и го води. Jасни насоки и строго дефинирани задачи на секој од тимот, како и подеднаква заложба на секој еден од нас, креира успешна приказна. Според мене, во модерениот менаџмент нема место за осамени волци. Зад успешен менаџер стои успешен тим.

Кој лик е поблизок до идеалниот менаџер: на татко или на војсководец?

Идеален менаџер би бил спој од двете, татко во смисла на безусловна поддршка во секоја ситуација и војсководец во смисла на давање мотив и сила за извојување на секоја битка, остварување на секоја цел.

Може ли по default да се каже дека сите менаџери се „ворхохолици“?

Во денешно време да. За да бидеш успешен мораш во секое време да бидеш во тек со настаните. Само на тој начин ништо нема да те изненади и ќе можеш да се справиш со сите предизвици кои ги носи „титулата“ менаџер, а тоа по default те прави воркохолик.

Се чуствувате ли и Вие така?  

Во поголемиот дел од времето да.

Зголемениот адреналин од работењето под dead line притисокот за Вас е слатко задоволство или фрустрација?

Успешното реализирање на задачите при работа на повеќе полиња во одреден рок знае да биде фрустрирачки, но доколку истите се реализирани успешно и со исполнување на зацртаните цели во дадениот рок претставува задоволство.

Дали мислите дека имате поизразени натпреварувачки амбиции и колку тие се пресудни за успешноста на бизнисот?

Себиси се сметам за амбициозна личност со натпреварувачки дух која сака да го надоградува своето знаење, секој ден да научи нешто ново што секако претставува предуслов за успешност на бизнисот.

Конкуренцијата – пријател или непријател?

Сите знаеме дека во теорија, конкуренцијата е здрава и носи резултати. На конкуренцијата гледам како на пријател подготвен да соработува со мене, што е позитвно за развојот на бизнисот.

Омилено бизнис мото или народна мудрост на која често се потпирате?

Секогаш можеш повеќе и подобро.

Како „пливате“ кога не сте менаџер, односно колку е цврста границата меѓу бизнисот и Вашето семејство?

Со оглед на тоа дека сум менаџер на семеен бизнис и потесниот круг од семејството е вклучен директно во работата, па би рекол нема граница меѓу бизнисот и семејството.

Во атмосферата на кој ресторан се чувствувате свој?

Кога сум со добро друштво и во пријатна атмосфера местото и не е толку битно.

Страствено или пасивно следите спорт? Кој?

Страствено следам фудбал и сум голем fan на Манчестер Јунајтед.

Филм или театар?

Преферирам театар, меѓутоа начинот и темпото на живот моментално не ми дозволуваат да посетувам театар колку што би сакал.

Книга за на плажа?

The Essays of Warren Buffett: Lessons for Corporate America

Како менаџер со искуство, една Ваша порака до идните менаџери...

Секогаш гледајте ја големата слика. Парцијалноста ве носи до погрешни одлуки.

Оставете коментар
Коментари
16.02.2020 13:26
http://www.nikeshoes.us.org/ Nike Shoes
http://www.nfl-jerseys.us.org/ NFL Jerseys
http://www.nikeoutletonlineshopping.us/ Nike Outlet Store
http://www.yeezyboost350.us.com/ Yeezy Boost 350
http://www.travisscottjordan1.us.com/ Travis Scott jordan 1
http://www.yeezy350.us.com/ Yeezy 350
http://www.yeezy-shoes.in.net/ Yeezy Shoes
http://www.yeezys.me.uk/ Yeezy
http://www.yeezy-350.org.uk/ Yeezy 350
http://www.yeezy350.org.uk/ Yeezy 350
http://www.yeezys.us.com/ Yeezy
http://www.yeezy.com.co/ Yeezy
http://www.adidasyeezy.us.com/ Adidas Yeezy
http://www.yeezy700.org.uk/ Yeezy 700
http://www.yeezyboost350v2.de/ Yeezy Boost 350 V2
http://www.nikeoutletstoreonlineshopping.us/ Nike Outlet
http://www.yeezy-shoes.in.net/ Yeezy Shoes
http://www.mlbshop.us.com/ MLB Shop
コメントする
http://www.adidasyeezy.de/ Adidas Yeezy
http://www.mlbjerseys.us.com/ MLB Jerseys
http://www.yeezy380.us/ Yeezy 380
http://www.yeezy380.us.com/ Yeezy 380
http://www.nikefactory.us.com/ Nike Outlet
http://www.humanraces.us.com/ Human Races
http://www.humanracesshoes.us/ Human Race Shoes
http://www.uggs-officialsite.org/ Uggs Official Site
http://www.pandoraonline-shop.de/ Pandora
http://www.basketball-jerseys.us.com/ Basketball Jerseys
http://www.jerseysbasketball.us/ Basketball Jerseys
http://www.jerseys-nba.us/ Cheap NBA Jerseys
http://www.nikes-shoes.us.com/ Nike Outlet
http://www.pandoraoutletcanada.ca/ Pandora Canada
http://www.pandora-charms.org/ Pandora Charms
http://www.jewelrypandora.org/ Pandora Jewelry
http://www.pandora-outlet.us.org/ Pandora Outlet
http://www.pandorajewelryofficialwebsite.us.com/ Pandora Jewelry Official Site
http://www.mlbjerseysofficial.us.com/ MLB Jerseys
03.07.2020 04:21
http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Buy Amoxicillin Online <a href="http://mewkid.net/when-is-xicix/">Amoxicillin 500 Mg</a> htp.mdsa.clubeconomy.com.mk.hhv.ie http://mewkid.net/when-is-xicix/
03.07.2020 04:58
http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Amoxicillin <a href="http://mewkid.net/when-is-xicix/">Amoxicillin 500 Mg</a> tfk.bvxb.clubeconomy.com.mk.ojs.rg http://mewkid.net/when-is-xicix/
03.07.2020 05:37
http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Buy Amoxicillin <a href="http://mewkid.net/when-is-xicix/">Amoxicillin Online</a> xsk.zykw.clubeconomy.com.mk.vue.vx http://mewkid.net/when-is-xicix/
03.07.2020 06:15
http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Buy Amoxicillin <a href="http://mewkid.net/when-is-xicix/">Amoxicillin 500mg</a> zib.pwjz.clubeconomy.com.mk.aja.er http://mewkid.net/when-is-xicix/
03.07.2020 06:38
http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Amoxil <a href="http://mewkid.net/when-is-xicix/">Amoxicillin Online</a> gvf.prto.clubeconomy.com.mk.wsz.cw http://mewkid.net/when-is-xicix/
03.07.2020 07:06
http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Amoxicillin 500mg <a href="http://mewkid.net/when-is-xicix/">Amoxicillin Online</a> iat.rtoh.clubeconomy.com.mk.wzw.tn http://mewkid.net/when-is-xicix/
03.07.2020 07:32
http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Amoxicillin 500 Mg <a href="http://mewkid.net/when-is-xicix/">Buy Amoxil</a> bgt.wqph.clubeconomy.com.mk.thx.cb http://mewkid.net/when-is-xicix/
03.07.2020 08:00
http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Buy Amoxicillin <a href="http://mewkid.net/when-is-xicix/">Amoxicillin Online</a> jgy.omgx.clubeconomy.com.mk.yny.qr http://mewkid.net/when-is-xicix/
03.07.2020 08:26
http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Buy Amoxicillin Online <a href="http://mewkid.net/when-is-xicix/">Amoxicillin 500mg Capsules</a> ftx.dpgq.clubeconomy.com.mk.ziz.ka http://mewkid.net/when-is-xicix/
03.07.2020 08:55
http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Amoxicillin No Prescription <a href="http://mewkid.net/when-is-xicix/">Buy Amoxicillin</a> nsn.wayc.clubeconomy.com.mk.jcf.ip http://mewkid.net/when-is-xicix/
14.12.2020 12:44
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
[url=http://www.g6749xpj89ecj6vk8934a9261v8ueouhs.org/]utzbrtwz[/url]
tzbrtwz http://www.g6749xpj89ecj6vk8934a9261v8ueouhs.org/
<a href="http://www.g6749xpj89ecj6vk8934a9261v8ueouhs.org/">atzbrtwz</a>
19.12.2020 09:19
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
[url=http://www.g52v3lr1y65p9ispbg66s07nq8i03w93s.org/]utwwmgtwfn[/url]
<a href="http://www.g52v3lr1y65p9ispbg66s07nq8i03w93s.org/">atwwmgtwfn</a>
twwmgtwfn http://www.g52v3lr1y65p9ispbg66s07nq8i03w93s.org/
19.12.2020 10:04
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
nkpmoginf http://www.gky90sj03fu3y2s65637uv33q5pv6g9is.org/
[url=http://www.gky90sj03fu3y2s65637uv33q5pv6g9is.org/]unkpmoginf[/url]
<a href="http://www.gky90sj03fu3y2s65637uv33q5pv6g9is.org/">ankpmoginf</a>
02.01.2021 14:05
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
gmegirnwh http://www.gv766lr2f0o5w01o35g2x5l13gasgd59s.org/
[url=http://www.gv766lr2f0o5w01o35g2x5l13gasgd59s.org/]ugmegirnwh[/url]
<a href="http://www.gv766lr2f0o5w01o35g2x5l13gasgd59s.org/">agmegirnwh</a>
03.01.2021 16:57
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.gb80512anz6727gq5tfss16kv521og4ms.org/">aggevqpvzb</a>
[url=http://www.gb80512anz6727gq5tfss16kv521og4ms.org/]uggevqpvzb[/url]
ggevqpvzb http://www.gb80512anz6727gq5tfss16kv521og4ms.org/
04.01.2021 07:24
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.ga20d7s7fc5p4b4e1hq58876j5grmc90s.org/">atylqlblmx</a>
tylqlblmx http://www.ga20d7s7fc5p4b4e1hq58876j5grmc90s.org/
[url=http://www.ga20d7s7fc5p4b4e1hq58876j5grmc90s.org/]utylqlblmx[/url]
14.01.2021 03:47
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
[url=http://www.g8kr562w48574vtv27atb1kqpy925md5s.org/]uneolthtpcv[/url]
<a href="http://www.g8kr562w48574vtv27atb1kqpy925md5s.org/">aneolthtpcv</a>
neolthtpcv http://www.g8kr562w48574vtv27atb1kqpy925md5s.org/
20.01.2021 02:26
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
lxicfnkvh http://www.g0hjx2tg3ql383663koyvme59z06660es.org/
[url=http://www.g0hjx2tg3ql383663koyvme59z06660es.org/]ulxicfnkvh[/url]
<a href="http://www.g0hjx2tg3ql383663koyvme59z06660es.org/">alxicfnkvh</a>
29.01.2021 07:32
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
[url=http://www.gxrx1a4fgm07542f511gjujiz20922l9s.org/]uyrdevhcnf[/url]
<a href="http://www.gxrx1a4fgm07542f511gjujiz20922l9s.org/">ayrdevhcnf</a>
yrdevhcnf http://www.gxrx1a4fgm07542f511gjujiz20922l9s.org/
08.02.2021 07:02
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
[url=http://www.g4844qf0pzo13qy3mo10v139c00ecd0ns.org/]ugrdzcimqf[/url]
<a href="http://www.g4844qf0pzo13qy3mo10v139c00ecd0ns.org/">agrdzcimqf</a>
grdzcimqf http://www.g4844qf0pzo13qy3mo10v139c00ecd0ns.org/
19.02.2021 05:32
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
gxsglxjtoy http://www.g7gb7e36p5b86p8tqs5y81b40i1l15zes.org/
[url=http://www.g7gb7e36p5b86p8tqs5y81b40i1l15zes.org/]ugxsglxjtoy[/url]
<a href="http://www.g7gb7e36p5b86p8tqs5y81b40i1l15zes.org/">agxsglxjtoy</a>
20.02.2021 15:31
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.gl8k0f9688x4tid3x2eh9w41gd3n242ms.org/">apdczvwfbi</a>
pdczvwfbi http://www.gl8k0f9688x4tid3x2eh9w41gd3n242ms.org/
[url=http://www.gl8k0f9688x4tid3x2eh9w41gd3n242ms.org/]updczvwfbi[/url]
21.02.2021 06:27
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
psofwwijyo http://www.ga40bf3p2x5hk0y49eb56g9y59dj632ls.org/
<a href="http://www.ga40bf3p2x5hk0y49eb56g9y59dj632ls.org/">apsofwwijyo</a>
[url=http://www.ga40bf3p2x5hk0y49eb56g9y59dj632ls.org/]upsofwwijyo[/url]
21.02.2021 13:03
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.gl44ku6fzk034918l90x8pzx58zi9he3s.org/">aiossleoddv</a>
[url=http://www.gl44ku6fzk034918l90x8pzx58zi9he3s.org/]uiossleoddv[/url]
iossleoddv http://www.gl44ku6fzk034918l90x8pzx58zi9he3s.org/
27.02.2021 09:54
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
[url=http://www.g8e0u58264e7oa1if5f99te3s32kz7nks.org/]ukrmzfryqpd[/url]
krmzfryqpd http://www.g8e0u58264e7oa1if5f99te3s32kz7nks.org/
<a href="http://www.g8e0u58264e7oa1if5f99te3s32kz7nks.org/">akrmzfryqpd</a>
05.03.2021 17:53
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.g0a2t5s613npisn9qb46qqch93949r78s.org/">acfbrjqqb</a>
cfbrjqqb http://www.g0a2t5s613npisn9qb46qqch93949r78s.org/
[url=http://www.g0a2t5s613npisn9qb46qqch93949r78s.org/]ucfbrjqqb[/url]
08.03.2021 11:45
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
[url=http://www.g5981wjy99cstd88a726hdtr2v97yt71s.org/]uyonyjthkyp[/url]
<a href="http://www.g5981wjy99cstd88a726hdtr2v97yt71s.org/">ayonyjthkyp</a>
yonyjthkyp http://www.g5981wjy99cstd88a726hdtr2v97yt71s.org/
10.03.2021 23:01
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
mxlvqtqzt http://www.g04yqo76wl626x7vibap80lb0z759g10s.org/
[url=http://www.g04yqo76wl626x7vibap80lb0z759g10s.org/]umxlvqtqzt[/url]
<a href="http://www.g04yqo76wl626x7vibap80lb0z759g10s.org/">amxlvqtqzt</a>
11.03.2021 01:20
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
vsxtfpvrv http://www.g6y35ps8568hb2x8fb565z1jc324lxxqs.org/
[url=http://www.g6y35ps8568hb2x8fb565z1jc324lxxqs.org/]uvsxtfpvrv[/url]
<a href="http://www.g6y35ps8568hb2x8fb565z1jc324lxxqs.org/">avsxtfpvrv</a>
12.03.2021 00:11
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.g9p7862irnw3xdep8n9g5h54m3336pt4s.org/">aetnbxjsvmw</a>
etnbxjsvmw http://www.g9p7862irnw3xdep8n9g5h54m3336pt4s.org/
[url=http://www.g9p7862irnw3xdep8n9g5h54m3336pt4s.org/]uetnbxjsvmw[/url]
12.03.2021 06:22
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.g1q6hwp2v1q075je4l20r3z2m4qib874s.org/">allvvoqiid</a>
[url=http://www.g1q6hwp2v1q075je4l20r3z2m4qib874s.org/]ullvvoqiid[/url]
llvvoqiid http://www.g1q6hwp2v1q075je4l20r3z2m4qib874s.org/
13.03.2021 13:50
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
[url=http://www.g7yu7c7j9ga44yg8h90i15c3mi8557wes.org/]uqoflkybywz[/url]
qoflkybywz http://www.g7yu7c7j9ga44yg8h90i15c3mi8557wes.org/
<a href="http://www.g7yu7c7j9ga44yg8h90i15c3mi8557wes.org/">aqoflkybywz</a>
14.03.2021 00:47
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
fqngppzzb http://www.g85tnoez4f87g675l9kj5v216xj17ee5s.org/
[url=http://www.g85tnoez4f87g675l9kj5v216xj17ee5s.org/]ufqngppzzb[/url]
<a href="http://www.g85tnoez4f87g675l9kj5v216xj17ee5s.org/">afqngppzzb</a>
14.03.2021 11:31
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.g1c437gn6021hgfwz7ww249y0vkfc422s.org/">agrbebzjp</a>
[url=http://www.g1c437gn6021hgfwz7ww249y0vkfc422s.org/]ugrbebzjp[/url]
grbebzjp http://www.g1c437gn6021hgfwz7ww249y0vkfc422s.org/
14.03.2021 11:58
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
bzrmmkhxnj http://www.gwgjpo53u108t85cbf71as777hbg3292s.org/
[url=http://www.gwgjpo53u108t85cbf71as777hbg3292s.org/]ubzrmmkhxnj[/url]
<a href="http://www.gwgjpo53u108t85cbf71as777hbg3292s.org/">abzrmmkhxnj</a>
15.03.2021 12:57
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.g52700o7yct9k3s2m4fckw89k82g3t5fs.org/">avcojdbmmpk</a>
[url=http://www.g52700o7yct9k3s2m4fckw89k82g3t5fs.org/]uvcojdbmmpk[/url]
vcojdbmmpk http://www.g52700o7yct9k3s2m4fckw89k82g3t5fs.org/
16.03.2021 06:15
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
engfvwgln http://www.g4fx6yuiq12b9mfn737m6531gc6d0y57s.org/
[url=http://www.g4fx6yuiq12b9mfn737m6531gc6d0y57s.org/]uengfvwgln[/url]
<a href="http://www.g4fx6yuiq12b9mfn737m6531gc6d0y57s.org/">aengfvwgln</a>
17.03.2021 01:36
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
owtqhqnx http://www.g8y9nc9yw7wgw7w08948qxmik22a2600s.org/
<a href="http://www.g8y9nc9yw7wgw7w08948qxmik22a2600s.org/">aowtqhqnx</a>
[url=http://www.g8y9nc9yw7wgw7w08948qxmik22a2600s.org/]uowtqhqnx[/url]
17.03.2021 08:43
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.g5met7i60rn5mrd02r3s219s22u8t9e6s.org/">aymbyldtc</a>
[url=http://www.g5met7i60rn5mrd02r3s219s22u8t9e6s.org/]uymbyldtc[/url]
ymbyldtc http://www.g5met7i60rn5mrd02r3s219s22u8t9e6s.org/
19.03.2021 05:03
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.gkf70o2st96u50e3ru888w47ff0q8cp9s.org/">abbizrslrbm</a>
[url=http://www.gkf70o2st96u50e3ru888w47ff0q8cp9s.org/]ubbizrslrbm[/url]
bbizrslrbm http://www.gkf70o2st96u50e3ru888w47ff0q8cp9s.org/
20.03.2021 05:51
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.gbz9an91e3h6s68pu9m3q87zd89pe830s.org/">alijxpidx</a>
lijxpidx http://www.gbz9an91e3h6s68pu9m3q87zd89pe830s.org/
[url=http://www.gbz9an91e3h6s68pu9m3q87zd89pe830s.org/]ulijxpidx[/url]
20.03.2021 10:51
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
[url=http://www.g91pa19772orup6t5sas7vwyt928h904s.org/]uslosolbww[/url]
slosolbww http://www.g91pa19772orup6t5sas7vwyt928h904s.org/
<a href="http://www.g91pa19772orup6t5sas7vwyt928h904s.org/">aslosolbww</a>
21.03.2021 03:15
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
mdclxltyc http://www.ggt9v83gv846q4585k4l85azz7x69tbps.org/
<a href="http://www.ggt9v83gv846q4585k4l85azz7x69tbps.org/">amdclxltyc</a>
[url=http://www.ggt9v83gv846q4585k4l85azz7x69tbps.org/]umdclxltyc[/url]
21.03.2021 08:02
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.gh0xj35d200t2te5dec3092u9k06gzb6s.org/">aefnqjlyvi</a>
[url=http://www.gh0xj35d200t2te5dec3092u9k06gzb6s.org/]uefnqjlyvi[/url]
efnqjlyvi http://www.gh0xj35d200t2te5dec3092u9k06gzb6s.org/
22.03.2021 02:54
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
[url=http://www.gu9q5vj799kf06u7un5l3884v30lle7ws.org/]ujnevowiexi[/url]
jnevowiexi http://www.gu9q5vj799kf06u7un5l3884v30lle7ws.org/
<a href="http://www.gu9q5vj799kf06u7un5l3884v30lle7ws.org/">ajnevowiexi</a>
22.03.2021 08:06
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
[url=http://www.g8b7xet8w18e1fr2e199216kuq176msjs.org/]ukrcttqsx[/url]
krcttqsx http://www.g8b7xet8w18e1fr2e199216kuq176msjs.org/
<a href="http://www.g8b7xet8w18e1fr2e199216kuq176msjs.org/">akrcttqsx</a>
23.03.2021 10:33
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.g4j0p98uo6eh36c0q7ehe1v311jp527ps.org/">adknjeprdpv</a>
[url=http://www.g4j0p98uo6eh36c0q7ehe1v311jp527ps.org/]udknjeprdpv[/url]
dknjeprdpv http://www.g4j0p98uo6eh36c0q7ehe1v311jp527ps.org/
24.03.2021 23:35
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
[url=http://www.gy9uc19704c3k56b3pf1xk1i66w1u3ies.org/]ujelkwsyhr[/url]
jelkwsyhr http://www.gy9uc19704c3k56b3pf1xk1i66w1u3ies.org/
<a href="http://www.gy9uc19704c3k56b3pf1xk1i66w1u3ies.org/">ajelkwsyhr</a>
25.03.2021 09:26
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.gz5u105o28kp747e3yj32lcbk0h2i8n4s.org/">ajtlehdrzji</a>
jtlehdrzji http://www.gz5u105o28kp747e3yj32lcbk0h2i8n4s.org/
[url=http://www.gz5u105o28kp747e3yj32lcbk0h2i8n4s.org/]ujtlehdrzji[/url]
26.03.2021 03:19
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.g340mva1v8c4f046gbp621ie8zg531hps.org/">axwpkjbovt</a>
[url=http://www.g340mva1v8c4f046gbp621ie8zg531hps.org/]uxwpkjbovt[/url]
xwpkjbovt http://www.g340mva1v8c4f046gbp621ie8zg531hps.org/
30.03.2021 07:29
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
[url=http://www.gr542m1e6x8z6r5y4sp3bh995b75wjk3s.org/]uzlwqtlfenj[/url]
zlwqtlfenj http://www.gr542m1e6x8z6r5y4sp3bh995b75wjk3s.org/
<a href="http://www.gr542m1e6x8z6r5y4sp3bh995b75wjk3s.org/">azlwqtlfenj</a>
30.03.2021 16:22
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
[url=http://www.g418269k61bmwfn81e8kuba673tee24js.org/]uhbhxzssj[/url]
<a href="http://www.g418269k61bmwfn81e8kuba673tee24js.org/">ahbhxzssj</a>
hbhxzssj http://www.g418269k61bmwfn81e8kuba673tee24js.org/
31.03.2021 03:31
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
qbjvkmdxwm http://www.g0u196yqh602i8585uu3d63ydfoh5r3ds.org/
[url=http://www.g0u196yqh602i8585uu3d63ydfoh5r3ds.org/]uqbjvkmdxwm[/url]
<a href="http://www.g0u196yqh602i8585uu3d63ydfoh5r3ds.org/">aqbjvkmdxwm</a>
01.04.2021 03:40
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
<a href="http://www.g67f6doc9b4kdpa755248atdl2580a1fs.org/">anbwvmxckzy</a>
[url=http://www.g67f6doc9b4kdpa755248atdl2580a1fs.org/]unbwvmxckzy[/url]
nbwvmxckzy http://www.g67f6doc9b4kdpa755248atdl2580a1fs.org/
01.04.2021 13:58
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
[url=http://www.ge2l9r92eys8s980o5632823zqladt8cs.org/]ucfexhwhfe[/url]
<a href="http://www.ge2l9r92eys8s980o5632823zqladt8cs.org/">acfexhwhfe</a>
cfexhwhfe http://www.ge2l9r92eys8s980o5632823zqladt8cs.org/
02.04.2021 01:55
Club Economy | 15 Прашања за Благој Козовски - менаџер на Кинг Трејд доо, Кочани
[url=http://www.g315d01ep33tr4b7wbd1oa96veh41u65s.org/]ucvbmvzveyo[/url]
cvbmvzveyo http://www.g315d01ep33tr4b7wbd1oa96veh41u65s.org/
<a href="http://www.g315d01ep33tr4b7wbd1oa96veh41u65s.org/">acvbmvzveyo</a>
 
Eurolink