ПРЕБАРАЈ ФИРМА
Filters
Пребарување
 
15 Прашања за Томислав Арсиќ – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ

Кој Ви е главниот мотив во менаџерската професија?

Отворањето на приватна компанија и впуштањето во претприемништво и менаџерски води е водено од еден главен мотив – профитот, а со тоа и обезбедување на подобра егзистенција, поинтересен и подинамичен живот. 

На работа сте осамен волк или капитен на тимот?

На работа се трудам да бидам капитен на тимот, но и дел од него. Како мала фирма, со мал број на вработени, се трудиме да функционираме како семејство, без надредени и подредени вработени. Екипа во која секој ја работи својата работа, но ја знае и работата на колегата. Мала екипа но квалитетна, брза и ефикасна. 

Кој лик е поблизок до идеалниот менаџер: на татко или на војсководец?

Татко, ми е посимпатичен симбол за идеален менаџер. Таткото и како карактер во семејството е човекот кој на мирен, достоинствен и компромисен начин ги води работите и семејството. Менаџер „војсководец” барем за мене е чуден термин. Бизнисот не го доживувам како „војна” и како нешто што треба да се води на сила, туку напротив како игра која има полесни и потешки нивоа, но на крај само најдобрите поминуваат во следното ниво.

Може ли по default да се каже дека сите менаџери се „ворхохолици“?

Не ми се допаѓаат работи кој се по default ☺. Да, се согласувам дека сите кои решиле да застанат на чело на една компанија, во дадени периоди од развитокот на фирмите треба да работат малку повеќе за да успеат да достигнат некое ниво, кое понатаму ќе им овозможи позиционирање на пазарот, нови клиенти и успеси. Потребен е труд и работа за да се зачува постигнатото ниво и успех, но низ годините добар менаџер ќе научи кога и колку треба да работи.

Се чуствувате ли и Вие така?  

Едноставно се научив да проценам кога и колку треба да се вложам во работата, а без притоа да почувствувам дека сум се „преработил”. Истакнувајки се себеси како „воркохолик” пред останатите, може и да навреди некого. Сепак, на крајот резултатите се тие кои кажуваат дали е доволно посветено труд и внимание или пак требало повеќе.

Зголемениот адреналин од работењето под dead line притисокот за Вас е слатко задоволство или фрустрација?

Работењето под притисок или бркањето на т.н dead line раѓа возбуда кај секој менаџер, но претпоставувам дека на никој, а за себе можам и да потврдам дека не ми е пријатно. Од друга страна овој модел на работа го става во искушение целиот тим и ја покажува неговата спремност, во релативно краток временски рок да ја заврши дадената задача брзо и квалитетно. Од овој тип на ситуации се учат и воочуваат многу предности и недостатоци на тимот и самата компанија. 

Дали мислите дека имате поизразени натпреварувачки амбиции и колку тие се пресудни за успешноста на бизнисот?

Бизнисот е  самиот по себе еден тип на натпревар, натпревар со самиот себе, натпревар за клиенти и докажување за предностите на тоа што го нудиме кон нив, натпревар со конкуренцијата... Ако немаш натпреварувачки дух не може да имаш успешен бизнис. Загубен меч или нерешено во бизнисот, не носи профит туку загуба.

Конкуренцијата – пријател или непријател?

Лојалната конкуренција секако е најдоброто нешто кое може да му се случи на секој бизнис. Натпреварувањето со конкуренцијата за клиенти или пак со новитети и трендови е нешто што го води и развива секој бизнис напред. Познавањето на конкуренцијата и нејзините можности е добро, за да се воочат предностите и слабостите на сопствената фирма. 

Омилено бизнис мото или народна мудрост на која често се потпирате?

Бизнис мото: кога профитот расте - штеди. Кога профитот се намалува – потроши од заштеденото, средствата да завртат еден круг на пазарот и да се вратат повторно преку нови клиенти.

Како „пливате“ кога не сте менаџер, односно колку е цврста границата меѓу бизнисот и Вашето семејство?

Како менаџер на семејна компанија, понекогаш е тешко да се направи граница меѓу работата и домот. Во почетокот на кариерата дел од работните обврски, планови и проблеми се дискутираа и во рамките на домот, но на тоа не гледам како проблем, туку напортив како на предност во работењето. Од друга страна со созревањето и стекнатото искуство научив да го разграничам моментот работа-дома и слободното време да го искористам за семејството и за некои работи и активности кои ми се допаѓаат и сакам да ги практикувам.

Во атмосферата на кој ресторан се чувствувате свој?

Ресторан Лира. Многу семејни настани, прослави и убави моменти биле одбележани во овој ресторан...

Страствено или пасивно следите спорт? Кој?

Сакам да спортувам, но здодевно ми е следење на спортски активности на телевизија. Последниве години ги следам натпреварите на нашата репрезентација во ракомет, како и клубското натпреварување на ракометниот клуб Вардар.

Филм или театар?

Го сакам и филмот и театарот, но искрено во последните 5-6 години многу ретко имам погледнато филм или театарска претстава. 

Книга за на плажа?

Како родител на две мали деца (3 и 5 години), книга на плажа и не е баш изводлива варијанта. Од друга страна плажата и морето се супер за забава, активности во вода, нуркање, кајакарење, рибарење. Читањето на книга или друга професионална литература го практикувам секогаш кога имам повеќе слободно време, а тоа се есенските и зимските месеци.

Како менаџер со искуство, една Ваша порака до идните менаџери...

Менаџерството е игра, сложување на коцки и повлекување на потези...

Само со јасна цел за тоа каде сме и каде сакаме да стигнеме, со упорност и истрајност се постигнуваат резултати.

Ако не веруваат во себе и своите способности, подобро и да не започнуваат сопствен бизнис или пак да менаџираат одредена компанија.

Оставете коментар
Коментари
10.3.2020 23:05
Comprar Viagra En Madrid  http://apcialisle.com/# - Buy Cialis Propecia Uno De 50  <a href=http://apcialisle.com/#>Buy Cialis</a> Levitra Professional
17.3.2020 20:13
Canada.Rx.Connection  https://apcialisle.com/# - Buy Cialis Cialis Once A Day Reviews  <a href=https://apcialisle.com/#>Buy Cialis</a> Buy Metronidazole 500mg
25.3.2020 19:28
Viagra Doctors In Fort Lauderdle  https://apcialisle.com/# - Cialis Tylenol And Amoxicillin  <a href=https://apcialisle.com/#>buy cialis online from india</a> Purchase Elocon C.O.D. With Free Shipping Low Price
1.5.2020 18:50
Online Cash On Delivery Fluoxetine Overseas  https://buycialisuss.com/# - Cialis Otc Celebrex  <a href=https://buycialisuss.com/#>cialis generic online</a> Prix Lioresal
19.6.2020 9:29
Всем добрый день !
Наш клиент делиться опытом как он оформил для себя права на управление лодкой, если Вам хотелось-бы получить права ГИМС, обращайтесь к нашу компанию.

http://moemesto.ru/pravadoxe/link/15149549
12.7.2020 5:59
Размещение ваших ссылок на ваш сайт в Яндекс Коллекции.
Эти ссылки размещенные в Яндекс коллекциях влияют на рост позиций, рост трафика и вероятность повышения ИКС и никаких санкций от поисковиков.
Это будут внешние ссылки на ваш сайт с Яндекса, плюс возможно увеличение посетителей с Яндекс коллекций.


[url=https://krutim.site/market/37-50-ssylok-na-jandeks-kollekcii-bonus.html]50 ссылок на Яндекс Коллекции+БОНУС[/url]
14.7.2020 5:36
Многофункциональный блог независимых энтузиастов:
Полезные советы, лучшие хитрости быта, интересные самоделки и многое другое. Предлагаем вам облегчить свою жизнь, воспользовавшись полезными советами на все случаи жизни![url=https://krutimag.site/blogsnew/25-kak-sdelat-tak-chtoby-horosho-spalos.html]Как сделать так, чтобы хорошо спалось[/url]
20.7.2020 5:41
ЗНАЧКИ НА ЗАКАЗ ЛЮБОГО УРОВНЯ СЛОЖНОСТИ И В ЛЮБОМ КОЛИЧЕСТВЕ ПРОИЗВОДЯТСЯ ТВОРЧЕСКОЙ МАСТЕРСКОЙ «СУВЕНИР» УЖЕ БОЛЕЕ 10 ЛЕТ.

ПОДРОБНЕЕ:

[url=https://tmsuvenir.ru/izgotovleniye-znachkov]изготовление значков на заказ[/url]
30.7.2020 12:36
Друзья, щедро делюсь с вами своей находкой. Нашла тут сайт, при добавлении на который, мой баннер размещается на всех сайтах сделанных одной web-студией, их не много, но они достойные! Есть посещаемые социальные сети и видно, что функционирующие Интернет магазины...

Как по мне получить такую рекламу сразу всего за 5 рублей в сутки не плохой вариант. Да это ротатор, но метрика стала показывать заходы с этого сервиса и некоторые длятся больше часа с четырьмя зелеными кружками, такого раньше замечено не было.

Если что не так, не судите строго, посоветуйте, может я не права?

[url=https://karalinka.ru]Добавь свой баннер сразу на несколько сайтов[/url]
2.8.2020 20:15
Друзья, здравствуйте!

Монтаж, установка и обслуживание климатической техники. Интернет магазин кондиционеров, заказать установку кондиционера на выгодных условиях можно у нас. Поможем выбрать кондиционер

[url=https://climat-spb.ru]климатическая техника[/url]
13.9.2020 5:28
Многофункциональный блог независимых энтузиастов.
Полезные советы, лучшие хитрости быта, интересные самоделки и многое другое.
Предлагаем вам облегчить свою жизнь, воспользовавшись полезными советами на все случаи жизни![url=https://krutimag.site/blogsnew/10-samye-riskovannye-vzlety-i-posadki-v-shtorm.html]Самые рискованные взлеты и посадки в шторм[/url]
13.9.2020 18:51
Krutim-магазин и качественные услуги по цене ниже биржи фриланс услуг.
Сотни услуг, скорость и качество исполнения, отличный результат, низкие цены, возможность хорошего заработка,партнерская программа.

[url=https://krutim.site/market/39-vechnye-ssylki-s-jandeks-kollekcii.html]Вечные ссылки с Яндекс Коллекций[/url]
3.10.2020 5:28
Форель Радужная свежевыловленная охлажденная Мурманская. У неё нежное розовое мясо оно обладает приятными вкусовыми качествами и оказывает благотворное действие на наш организм. Форель радужная входит в диетические продукты. Купить форель радужную.


[url=https://www.pinterest.ru/pin/475974254372653404/]Купить форель оптом от производителя цена[/url]
15.10.2020 2:48
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.g4i646sb1vt9my3z6926hyb15t6bes79s.org/">aiordohlfyf</a>
[url=http://www.g4i646sb1vt9my3z6926hyb15t6bes79s.org/]uiordohlfyf[/url]
iordohlfyf http://www.g4i646sb1vt9my3z6926hyb15t6bes79s.org/
20.10.2020 4:15
Мы открываем двери автомобилей, хорошо обученные специалисты будут рады помочь вам. Вскрытие сейфов в Москве. Звоните нам в трудную минуту, мы готовы, чтобы протянуть вам руку помощи в любой момент. Аварийное вскрытие любых типов замков и дверей, низкие цены. Наша служба выполняет срочное вскрытие замков и дверей без повреждений, когда заклинило двери. Установка дверных замков Москва и Московская область. Наши хорошо обученные специалисты будут рады помочь вам 24 часа в сутки, семь дней в неделю, а также доступны в выходные и, самое главное, в праздничные дни. Конфиденциальность при оказании услуг. Доступные цены.


[url=https://www.pinterest.ru/pin/475974254372841207/]Служба аварийного вскрытия замка[/url]
22.10.2020 21:03
интернет-магазин испанских деликатесов с доставкой в Россию: испанский хамон, испанское вино, испанские оливки, оливковое масло, испанские колбасы, испанские сыры.

[url=https://perm.espana-gid.ru/catalog/ispanskiy_khamon/]купить хамон в перми[/url]


купить хамон в красноярске
12.11.2020 1:24
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.gfi4d62204e44cz94k2s41g54qe8raets.org/">alswgchtyj</a>
[url=http://www.gfi4d62204e44cz94k2s41g54qe8raets.org/]ulswgchtyj[/url]
lswgchtyj http://www.gfi4d62204e44cz94k2s41g54qe8raets.org/
14.11.2020 0:38
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.gj3lx1wer8x3t7uz1f69w1n549m7528hs.org/">ahvwwrrsox</a>
[url=http://www.gj3lx1wer8x3t7uz1f69w1n549m7528hs.org/]uhvwwrrsox[/url]
hvwwrrsox http://www.gj3lx1wer8x3t7uz1f69w1n549m7528hs.org/
19.11.2020 19:36
Medication prescribing information. Short-Term Effects. <a href="https://zoloft2020.top">buying cheap zoloft pill</a> Best information about pills. Read here.
22.12.2020 5:48
Drugs information. Drug Class.  
<a href="https://coronav1rus.ru">how to buy zofran without a prescription</a>
Everything what you want to know about medicines. Read now.
28.12.2020 7:45
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.g5qt1r2195yk84ud8q5c4u984r8zkyi9s.org/]utzgssqcdpw[/url]
<a href="http://www.g5qt1r2195yk84ud8q5c4u984r8zkyi9s.org/">atzgssqcdpw</a>
tzgssqcdpw http://www.g5qt1r2195yk84ud8q5c4u984r8zkyi9s.org/
1.1.2021 6:19
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.gu2f2p89r1k7vmh73fddq10i9806r6j0s.org/">aftmgzboqk</a>
[url=http://www.gu2f2p89r1k7vmh73fddq10i9806r6j0s.org/]uftmgzboqk[/url]
ftmgzboqk http://www.gu2f2p89r1k7vmh73fddq10i9806r6j0s.org/
4.1.2021 7:25
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
jojnmgxqie http://www.gt29r8ytd5f93mc2aqr198707v2j70rfs.org/
[url=http://www.gt29r8ytd5f93mc2aqr198707v2j70rfs.org/]ujojnmgxqie[/url]
<a href="http://www.gt29r8ytd5f93mc2aqr198707v2j70rfs.org/">ajojnmgxqie</a>
6.1.2021 3:46
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.gqb90r5f1436z131nh578d1um2bw2ohms.org/">accljzwlmo</a>
[url=http://www.gqb90r5f1436z131nh578d1um2bw2ohms.org/]uccljzwlmo[/url]
ccljzwlmo http://www.gqb90r5f1436z131nh578d1um2bw2ohms.org/
11.1.2021 1:20
Drug prescribing information. Cautions. <a href="https://viagra4u.top">can i buy generic viagra pills</a> in Canada. All trends of drug. Get information here.
<a href=https://composecasa.com/ultimas-pecas/jarra-limao-siciliano/#comment-24605>All trends of medicines.</a> <a href=https://almohaimeed.net/m/ar/77>Actual what you want to know about drugs.</a> <a href=http://leapps.de/dino/index.php/jurassic-world-evolution-uscira-anche-su-ps4-e-pc-ign-italia/#comment-70622>Everything about medicines.</a>  784e2dd
16.1.2021 7:03
Drugs prescribing information. Cautions.
<a href="https://nexium4u.top">can i purchase nexium</a> in Canada
Everything information about medicine. Read information here.
23.1.2021 1:03
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.gf5419tr948st7w1y8t5wbif9l652s3bs.org/">ayfzqnpzmg</a>
[url=http://www.gf5419tr948st7w1y8t5wbif9l652s3bs.org/]uyfzqnpzmg[/url]
yfzqnpzmg http://www.gf5419tr948st7w1y8t5wbif9l652s3bs.org/
24.1.2021 20:25
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.gn6987sbdry9eja6z5xl7395e0124w5as.org/">avrfvpcspdp</a>
[url=http://www.gn6987sbdry9eja6z5xl7395e0124w5as.org/]uvrfvpcspdp[/url]
vrfvpcspdp http://www.gn6987sbdry9eja6z5xl7395e0124w5as.org/
25.1.2021 8:49
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.g7b6918c5ksd0u7022gr15dgsa48i2yps.org/">atgjrcvoyii</a>
tgjrcvoyii http://www.g7b6918c5ksd0u7022gr15dgsa48i2yps.org/
[url=http://www.g7b6918c5ksd0u7022gr15dgsa48i2yps.org/]utgjrcvoyii[/url]
25.1.2021 19:19
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.gknz18434134iu76w8fxqr6uzuq8690ps.org/]uhfkwpbfn[/url]
<a href="http://www.gknz18434134iu76w8fxqr6uzuq8690ps.org/">ahfkwpbfn</a>
hfkwpbfn http://www.gknz18434134iu76w8fxqr6uzuq8690ps.org/
26.1.2021 6:50
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
kvpgdccst http://www.g3hu9534j63jrdi3vcm6d74j6df1390is.org/
<a href="http://www.g3hu9534j63jrdi3vcm6d74j6df1390is.org/">akvpgdccst</a>
[url=http://www.g3hu9534j63jrdi3vcm6d74j6df1390is.org/]ukvpgdccst[/url]
26.1.2021 12:45
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.gt992idhcc409k972aqe8euip664502ds.org/]ugkxpmlirkm[/url]
gkxpmlirkm http://www.gt992idhcc409k972aqe8euip664502ds.org/
<a href="http://www.gt992idhcc409k972aqe8euip664502ds.org/">agkxpmlirkm</a>
29.1.2021 8:32
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.geb83u6435r91urj8lz769kmvv1j2w29s.org/">azfgwpffpvi</a>
[url=http://www.geb83u6435r91urj8lz769kmvv1j2w29s.org/]uzfgwpffpvi[/url]
zfgwpffpvi http://www.geb83u6435r91urj8lz769kmvv1j2w29s.org/
29.1.2021 10:54
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.gk7m7lh510796g39d0kw20deibp269pps.org/]uyvhzpcnoql[/url]
yvhzpcnoql http://www.gk7m7lh510796g39d0kw20deibp269pps.org/
<a href="http://www.gk7m7lh510796g39d0kw20deibp269pps.org/">ayvhzpcnoql</a>
29.1.2021 12:46
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
zzxkiwwwms http://www.gyd82ee9j8dt8yy87gn2324410rrt48zs.org/
[url=http://www.gyd82ee9j8dt8yy87gn2324410rrt48zs.org/]uzzxkiwwwms[/url]
<a href="http://www.gyd82ee9j8dt8yy87gn2324410rrt48zs.org/">azzxkiwwwms</a>
2.2.2021 12:10
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.gu3z66f53389t0a0oqg2z2y4sz9dg82ys.org/]uvvxpqnckb[/url]
vvxpqnckb http://www.gu3z66f53389t0a0oqg2z2y4sz9dg82ys.org/
<a href="http://www.gu3z66f53389t0a0oqg2z2y4sz9dg82ys.org/">avvxpqnckb</a>
4.2.2021 12:41
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
yoozxigjrw http://www.getw6195w62jo91j9v07b328lw9yl6pjs.org/
[url=http://www.getw6195w62jo91j9v07b328lw9yl6pjs.org/]uyoozxigjrw[/url]
<a href="http://www.getw6195w62jo91j9v07b328lw9yl6pjs.org/">ayoozxigjrw</a>
5.2.2021 10:09
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.g0j78em2qf836jr984cl17z9u2wzd97es.org/]uwvssetditp[/url]
<a href="http://www.g0j78em2qf836jr984cl17z9u2wzd97es.org/">awvssetditp</a>
wvssetditp http://www.g0j78em2qf836jr984cl17z9u2wzd97es.org/
5.2.2021 18:57
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
ydmxmblp http://www.g34dzx957071w8r92ka1izpu9kr587hfs.org/
<a href="http://www.g34dzx957071w8r92ka1izpu9kr587hfs.org/">aydmxmblp</a>
[url=http://www.g34dzx957071w8r92ka1izpu9kr587hfs.org/]uydmxmblp[/url]
5.2.2021 19:58
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
jtqlmzdnk http://www.g34p292x5sz64mxo7h8c84ae9ficn403s.org/
<a href="http://www.g34p292x5sz64mxo7h8c84ae9ficn403s.org/">ajtqlmzdnk</a>
[url=http://www.g34p292x5sz64mxo7h8c84ae9ficn403s.org/]ujtqlmzdnk[/url]
6.2.2021 16:10
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.g4givp0t938358b27og8g7dof5gd707os.org/">afwdsdtvsi</a>
fwdsdtvsi http://www.g4givp0t938358b27og8g7dof5gd707os.org/
[url=http://www.g4givp0t938358b27og8g7dof5gd707os.org/]ufwdsdtvsi[/url]
7.2.2021 7:56
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
rgcnjwynm http://www.g7s67lx3f5x20ue4h894g42b2oegd20ds.org/
[url=http://www.g7s67lx3f5x20ue4h894g42b2oegd20ds.org/]urgcnjwynm[/url]
<a href="http://www.g7s67lx3f5x20ue4h894g42b2oegd20ds.org/">argcnjwynm</a>
8.2.2021 5:12
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.g386h172fh45zpatpuh29i9l5bg6s985s.org/">algilmgqxdz</a>
lgilmgqxdz http://www.g386h172fh45zpatpuh29i9l5bg6s985s.org/
[url=http://www.g386h172fh45zpatpuh29i9l5bg6s985s.org/]ulgilmgqxdz[/url]
8.2.2021 9:40
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
mcxyzhdiyj http://www.gmjv162i8zb02k0z533he4nu69812kvss.org/
<a href="http://www.gmjv162i8zb02k0z533he4nu69812kvss.org/">amcxyzhdiyj</a>
[url=http://www.gmjv162i8zb02k0z533he4nu69812kvss.org/]umcxyzhdiyj[/url]
8.2.2021 10:50
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
svnbfoce http://www.gj5h70l264h4txss9g676u4g2t9w4c1is.org/
<a href="http://www.gj5h70l264h4txss9g676u4g2t9w4c1is.org/">asvnbfoce</a>
[url=http://www.gj5h70l264h4txss9g676u4g2t9w4c1is.org/]usvnbfoce[/url]
8.2.2021 21:54
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.g999t6fp54j944e5iyv13sjtwp7s14v7s.org/]uqxzvpbvrdl[/url]
<a href="http://www.g999t6fp54j944e5iyv13sjtwp7s14v7s.org/">aqxzvpbvrdl</a>
qxzvpbvrdl http://www.g999t6fp54j944e5iyv13sjtwp7s14v7s.org/
10.2.2021 10:23
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.g9q06807hj1f7kwa47x5ro9md0wbe358s.org/">agibrmiedwo</a>
[url=http://www.g9q06807hj1f7kwa47x5ro9md0wbe358s.org/]ugibrmiedwo[/url]
gibrmiedwo http://www.g9q06807hj1f7kwa47x5ro9md0wbe358s.org/
20.2.2021 15:31
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
dlrmnczfb http://www.g49za369u4a4997g66p1xjkzfmms822us.org/
<a href="http://www.g49za369u4a4997g66p1xjkzfmms822us.org/">adlrmnczfb</a>
[url=http://www.g49za369u4a4997g66p1xjkzfmms822us.org/]udlrmnczfb[/url]
21.2.2021 6:28
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.gu4re8419z6ge23z53aid34s6cx73rx1s.org/">azbjizevyxp</a>
[url=http://www.gu4re8419z6ge23z53aid34s6cx73rx1s.org/]uzbjizevyxp[/url]
zbjizevyxp http://www.gu4re8419z6ge23z53aid34s6cx73rx1s.org/
21.2.2021 13:02
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.ggxv00u2i4d133802g1ufjw2c40s6dh9s.org/]ucyccvmemt[/url]
<a href="http://www.ggxv00u2i4d133802g1ufjw2c40s6dh9s.org/">acyccvmemt</a>
cyccvmemt http://www.ggxv00u2i4d133802g1ufjw2c40s6dh9s.org/
23.2.2021 9:56
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
hmjzfrqyeq http://www.g7t7g06l961m546te65eax72p2tfhfq9s.org/
[url=http://www.g7t7g06l961m546te65eax72p2tfhfq9s.org/]uhmjzfrqyeq[/url]
<a href="http://www.g7t7g06l961m546te65eax72p2tfhfq9s.org/">ahmjzfrqyeq</a>
5.3.2021 2:44
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.g6973t5esc86h0zsrqi9ne615xt8784ss.org/]upysgvpmvd[/url]
pysgvpmvd http://www.g6973t5esc86h0zsrqi9ne615xt8784ss.org/
<a href="http://www.g6973t5esc86h0zsrqi9ne615xt8784ss.org/">apysgvpmvd</a>
5.3.2021 7:27
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.glbnt7l0e2jhk8wbtsp57004571w3796s.org/">aywpjogvvts</a>
ywpjogvvts http://www.glbnt7l0e2jhk8wbtsp57004571w3796s.org/
[url=http://www.glbnt7l0e2jhk8wbtsp57004571w3796s.org/]uywpjogvvts[/url]
5.3.2021 7:28
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.gpdk063v8unhmwe916z95i36316e40ges.org/]unndzbflrs[/url]
<a href="http://www.gpdk063v8unhmwe916z95i36316e40ges.org/">anndzbflrs</a>
nndzbflrs http://www.gpdk063v8unhmwe916z95i36316e40ges.org/
7.3.2021 8:10
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.g361g8e2ryl2yy20h330sklrw839b6t3s.org/]ubgsykisqjk[/url]
<a href="http://www.g361g8e2ryl2yy20h330sklrw839b6t3s.org/">abgsykisqjk</a>
bgsykisqjk http://www.g361g8e2ryl2yy20h330sklrw839b6t3s.org/
8.3.2021 3:28
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.g52en3xdf96qyruo9y6n373566lj933qs.org/]ujzfvepck[/url]
jzfvepck http://www.g52en3xdf96qyruo9y6n373566lj933qs.org/
<a href="http://www.g52en3xdf96qyruo9y6n373566lj933qs.org/">ajzfvepck</a>
11.3.2021 1:20
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.g6e13tsxg56rfv4grnre012963f0f959s.org/">anmmthtdc</a>
[url=http://www.g6e13tsxg56rfv4grnre012963f0f959s.org/]unmmthtdc[/url]
nmmthtdc http://www.g6e13tsxg56rfv4grnre012963f0f959s.org/
13.3.2021 14:17
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.gw2f9kst8d29f7q92908xs101k1d9wiss.org/">atvrgcntlif</a>
[url=http://www.gw2f9kst8d29f7q92908xs101k1d9wiss.org/]utvrgcntlif[/url]
tvrgcntlif http://www.gw2f9kst8d29f7q92908xs101k1d9wiss.org/
15.3.2021 15:24
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.gzw02uayknqs40xq01397k008k245jm9s.org/">aqcedqxcbo</a>
qcedqxcbo http://www.gzw02uayknqs40xq01397k008k245jm9s.org/
[url=http://www.gzw02uayknqs40xq01397k008k245jm9s.org/]uqcedqxcbo[/url]
15.3.2021 16:23
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.g3moh2k0n2g770y2cyc32j45xo241x6js.org/]udokydrijbx[/url]
dokydrijbx http://www.g3moh2k0n2g770y2cyc32j45xo241x6js.org/
<a href="http://www.g3moh2k0n2g770y2cyc32j45xo241x6js.org/">adokydrijbx</a>
17.3.2021 4:01
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.g739tj6o977438oizcrm9262vots1q2ps.org/">afkocnkhnkz</a>
[url=http://www.g739tj6o977438oizcrm9262vots1q2ps.org/]ufkocnkhnkz[/url]
fkocnkhnkz http://www.g739tj6o977438oizcrm9262vots1q2ps.org/
21.3.2021 8:02
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.g3wcem05c5g7n83ko51uua740y9pd199s.org/">abdpkfhcbc</a>
[url=http://www.g3wcem05c5g7n83ko51uua740y9pd199s.org/]ubdpkfhcbc[/url]
bdpkfhcbc http://www.g3wcem05c5g7n83ko51uua740y9pd199s.org/
22.3.2021 3:56
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
kgwosckew http://www.g76yf83nefmq3it2y32u7ta66lj59339s.org/
<a href="http://www.g76yf83nefmq3it2y32u7ta66lj59339s.org/">akgwosckew</a>
[url=http://www.g76yf83nefmq3it2y32u7ta66lj59339s.org/]ukgwosckew[/url]
22.3.2021 9:17
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
<a href="http://www.g165xy3zl1l511k8bxg5xaz6mo8075f1s.org/">arhcttkxnc</a>
rhcttkxnc http://www.g165xy3zl1l511k8bxg5xaz6mo8075f1s.org/
[url=http://www.g165xy3zl1l511k8bxg5xaz6mo8075f1s.org/]urhcttkxnc[/url]
23.3.2021 20:02
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
vdcpryshlp http://www.g61w31b21ycevsh0wr7961uug8684vh6s.org/
[url=http://www.g61w31b21ycevsh0wr7961uug8684vh6s.org/]uvdcpryshlp[/url]
<a href="http://www.g61w31b21ycevsh0wr7961uug8684vh6s.org/">avdcpryshlp</a>
25.3.2021 3:21
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.gcb4o0y67804it9iz0tw981yq0f8s0k5s.org/]uyvgswew[/url]
<a href="http://www.gcb4o0y67804it9iz0tw981yq0f8s0k5s.org/">ayvgswew</a>
yvgswew http://www.gcb4o0y67804it9iz0tw981yq0f8s0k5s.org/
25.3.2021 13:10
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.glrvb0p77h35ny6524r72q5bqj2y9d36s.org/]ueewqc[/url]
eewqc http://www.glrvb0p77h35ny6524r72q5bqj2y9d36s.org/
<a href="http://www.glrvb0p77h35ny6524r72q5bqj2y9d36s.org/">aeewqc</a>
26.3.2021 0:33
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.go993w3aw41t0g76oc67uja4v9b024sgs.org/]ueqldtipkve[/url]
eqldtipkve http://www.go993w3aw41t0g76oc67uja4v9b024sgs.org/
<a href="http://www.go993w3aw41t0g76oc67uja4v9b024sgs.org/">aeqldtipkve</a>
23.4.2021 3:29
Club Economy | 15 Прашања за Томислав Арсиќ  – менаџер на ТРЕНДЛИНЕ дооел СКОПЈЕ
[url=http://www.g4g1lvz74a9oj93nh3xqnju80940x511s.org/]ukewdwbgtkx[/url]
<a href="http://www.g4g1lvz74a9oj93nh3xqnju80940x511s.org/">akewdwbgtkx</a>
kewdwbgtkx http://www.g4g1lvz74a9oj93nh3xqnju80940x511s.org/
 
Eurolink